لیست خدمات

سوراخ کردن سنگ و دریل کاری انواع سنگ نمای ساختمان

سوراخ کردن سنگ نمای ساختمان

در این مطلبی که می خوانید قصد داریم به روش ها و اصول دریل کاری و سوراخ کردن انواع سنگ های رایج در نمای ساختمان اشاره کنیم که یکی از مراحل اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان است . البته گروه پیچ رولپلاک نما تهران ارائه دهنده تمامی خدمات نما با طناب راپل است و سعی می کنیم در این مقاله نیز به این مساله بیشتر بپردازیم .

سوراخ کردن سنگ گرانیت برای پیچ رولپلاک

سنگ گرانیت از انواع سنگ های بسیار سخت و مقاوم است که نیاز به انجام مقاوم سازی سنگ نما دارد و اگر جدی گرفته نشود ، می تواند برای عابرین و ساکنین ساختمان خطر ساز شود . سنگ گرانیت از دسته سنگ های آتشفشانی است که بافت یکنواخت و بسایر مقاومی دارد و معمولا در هنگام سوراخ کردن سنگ گرانیت آسیب نمی رسد و می توان به راحتی دریل کاری کرد اما باید توجه داشت که برای این کار حتمن از دریل و مته های مخصوص استفاده شود .

دریل کاری سنگ مرمر

سنگ مرمر به دلیل بافت کریستالی و آهک نسبتا پایین آن در هنگام پیچ و رولپلاک کردن سنگ نمای ساختمان سطح بالایی آن دچار شکست و ترک می شود که اندازه شکست بسیار کم است و پس از اتمام کار پیچ نما باید با استفاده از بتونه و رزین سطح شکست سنگ و نیز ته پیچ ها پوشانده می شود . این شکست در سنگ های مرمر کریستالی که بافت یکنواخت تری دارند بسیار کم است .

سوراخ کردن سنگ تراورتن

پیچ و رولپلاک نما سنگ های تراورتن رایج تر است این نوع سنگ از سنگ های رسوبی می باشد و به دلیل بافت متخلخل و اسفنجی که دارند از انواع محبوب ترین سنگ های کاربردی برای نمای ساختمان است و به دلیل جذب بالا ملات و سیمان را به خوبی جذب می کند و کمتر پیش می آید که ریزش کند اما اگر این اتفاق افتاد نگران نباشید با هزینه بسیار کم می توانید با دریل کاری و سوراخ کردن سنگ تراورتن به صورت تخصصی اقدام به پیچ کردن سنگ نمای ساختمان می کنیم .

سوراخ کردن سنگ مرمریت

پیچ و رولپلاک کردن سنگ های مرمریت نمای ساختمان یکی دیگر از انواع سنگ های پرکاربرد در نمای داخلی و خارجی ساختمان است که باید دقت داشته باشید که موقع اجرا به خوبی اسکوپ شود. این نوع سنگ ها تنوع رنگ و طرح بسیار بالایی دارند که می توانید برای طرح های تیره و روشن نما استفاده کنید .

این نوع سنگ ها به دلیل تراکم بافت بالا چسبندگی پایینی دارد از این رو اگر تصمیم به استفاده از این نوع سنگ ها در نما دارید تدابیر اصولی و مهندسی برای حفظ سنگ مرمریت در نما بیاندیشید .

بنابراین بهتر است از سنگ های مرمریت در نماهای کم ارتفاع مانند پارکینگ و دیوار راهروها و راه پله ها استفاده کنید .

برای انجام مهار سنگ نمای ساختمان با پیچ و رولپلاک کردن نما با 09126358721 تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button۶۴۶ ۰۶ ۰۶ ۰۹۱۲