لیست خدمات

نصب چوب ترمو و رنگ آمیزی ترمو چوب کف و نما

 
 

امروزه با پیشرفت با شتاب صنعت ساختمان استفاده از متریال های مختلف در رنگ ها و طرح های مختلف امری کاربردی و تاثیر گذار شده است. در این بین بسیار اهمیت دارد که این مواد کاربردی در ساختمان ها از خود طبیعت باشد تا آسیب به طبیعت وارد نکند و دوم همبستگی انسان و طبیعت را بیشتر کند.

عکس نمونه کار نصب چوب ترمو و رنگ آمیزی ترمو چوب کف و نما
رنگ آمیزی و تعمیر و ترمیم ترمو چوب نمای ساختمان با طناب و بدون داربست .

با توجه به نظر کارشناسان انسان در تماس با مواد طبیعی بسیار آرام تر و کم تنش تر از زمانی است که با مواد مصنوعی سرو کار دارد و این اساس وارد شدن متریال هایی چون چوب ترمه به ساختمان شده است. رنگ آمیزی ترمو و اجرای درست نصب چوب ترمو نیز به ماندگاری و پختگی آن کمک می کند که این کار توسط شرکت بهاری انجام می شود .

محکم کردن ترمو وود نمای ساختمان با پیچ و بدون داربست

پس از گذشت مدتی از عمر ترمو چوب نمای ساختمان گاها دچار سستی شده پ ریزش می کنند و یا از نما آویزان می شپند که جلوه بسیار بد و زشتی به ساختمان می دهند و ما با استفاده از پیچ مناسب چوب ترمو نما تمامی چوب ها را محکم می کنیم نمونه فیلم محکم کردن چوب ترمو شل شده نمای ساختمان را مشاهده می کنید.

 
 
نصب چوب ترمو و تعمیر و رنگ آمیزی ترمووود
نصب چوب ترمو و تعمیر و رنگ آمیزی ترمووود

استفاده از چوب در قسمت های مختلف ساختمان به ویژه در نما به دلیل خاصیت اصیل و اکولوژیکدر حس گرمی و امنیت به ساختمان می دهد .البته برخی از چوب ها دارای امواج منفی هستند که با پوشش و اصلاح آنها می توان اثرات منفی را ازبین برده و تنها اثرات مثبت آن را داشته باشیم مانند چوب ترمو وود که یک نوع چوب کاربردی بی ضرر در قست های مختلف ساختمان و قابل تعمیر و ترمیم و رنگ آمیزی میباشد.

تاریخچه تولید چوب ترموود

از قدیم انسان های اولیه کشف کردند که با نیمه سوزاندن چوب یک مقاومت بسیار بالایی حاصل می شود که از چوب می توان در نمای بیرونی ساختمان و قسمت های مختلف آن قابل استفاده است .

رنگ آمیزی چوب ترمو و تعمیرات ترمو
رنگ آمیزی چوب ترمو و تعمیرات ترمو

با گسترش کاربرد چوب کشور ها به فکر تخصصی کردن این موضوع افتادن و در در دهه 1930 کشور آلمان یک محقق دمای ایده ال به نیم سوز کردن چوب برای رسیدن به نهایت کیفیت و ماندگاری آن در شرایط ایده آل و در سال 1997 بار توسط ویتنام تولید شد و مورد استفاده قرار گرفت .

روش تولید چوب ترموود

فراوری حرارتی یا تیمار حرارتی ترمو وود در چند مرحله انجام می شود که به ترتیب زیر است :

 1. ابتدا چوب ها را در ابعاد مختلف برش میزنند و اماده فراوری میکنند .
 2. پس از برش ترموود آن را در دستگاه ترمو که قابلیت تنظیم دما را دارد، ابتدا دما را تا 100 درجه بالا می برند که نقطه جوش آب است در این مرحله رطوبت چوب کم میشود.
 3. حرارت دستگاه را به 130 درجه می رسانیم و از بخار بیش از حد آب جلوگیری می کنیم تا چوب ترک نخورد.
 4. در این مرحله چوب ها جدا می شود و یکی از انواع آن تا دمای 180 درجه و 220 درجه بالا میبرند. در این درجه حرارت برای جلوگیری از آتش گرفتن چوب از بخار آب کمک می گیرند، در این مرحله چوب مدتی در این حرارت باقی می ماند.
 5. کار حرارت دهی چوب تا مدتی ادامه می یابد که رنگ چوب و مغز آن به رنگ قهوه ای روشن در آید .
 6. در مرحله ی آخر دمای چوب را با پاشش آب کاهش می دهند و در نهایت رطوبت آب را به 4 تا 6 درصد برسد با این کار تمامی مواد شیمیایی چوب از بین رفته و زنجیره قندی چوب شکسته و اسید های چوب تجزیه شده و با این کار دیگر چیزی برای حشرات باقی نمی ماند .
عکس نمونه کار نصب چوب ترمو و رنگ آمیزی ترمو چوب کف و نما
تعمیر انواع چوب ترمو ایرانی و خارجی

انواع چوب ترمو مصرفی در ساختمان ها

 • چوب مخصوص نمای بیرونی: دسته D چوب تا حرارت 220 گرما دیده شده است و به سختی و مقاومت مناسب داشته باشد، و پس از رنگ آمیزی چوب ترمو مناسب برای استفاده در نمای بیرونی و راهرو ها و کنار استخر ها می باشد .
 • چوب ترمو مخصوص قسمت های داخلی: دسته S چوب ترمو تا درجه 180 حرارت داده شده است و مناسب نماهای داخلی ، کفپوش و مبلمان و در و پنجره کاربرد دارد .
 • چوب ترمو وود نرم: چوب ترمو نرم یا soft wood برای تولید این نوع چوب از درخت های سوزنی برگ استفاده می شود مانند چوب کاج
 • چوب سخت ترمو: چوب سخت یا hard wood که از درختهای پهن برگ استفاده می شود .
 • چوب های ترمو در قالب ها و اندازه های 3 و 6 متری بررش می خورند و در با توجه به مکان نصب باید انتخاب کنید که هر دو مدل در دو حالت شیاردار و بدون شیار نیز روانه بازار می شود.
رنگ آمیزی ترمو چوب و نصب آن
رنگ آمیزی ترمو چوب و نصب آن

بهترین نوع چوب ترموو از چه درخت هایی ساخته می شود ؟

به دلیل کاربرد چوب ترمو در محیط ها و قسمت های مختلف لازم است تا در انتخاب درخت و فرایند ترمو سازی بسیار دقت شود بنابراین توصیه شرکت بهاری انتخاب چوب ترمو از شرکت های معتبر به دلیل حساسیت و پر هزینه بودن مراحل ساخت آن است و چوب ترمو خوب از درخت هایی چون کاج ،لاریکس،توسکا،راش،صنوبر،نوئل ساخته می شود . که کابربرد و دوام فوق العاده ای در بخش های ساختمان دارند.

نصب چوب ترمو و رنگ آمیزی نمای چوبی
نصب چوب ترمو و رنگ آمیزی نمای چوبی

مزایای چوب ترمو و کاربرد آن

چوب ترمو به دلیل سبک بودن و جابه جایی راحت و مهم تر از سرع نصب چوب ترمو که یک پوشش مقاوم و فوق العاده لوکس برای قسمت های مختلفذ ساختمان است .

امکان ترمیم و تعمیر مجدد چوب ترمو برای استفاده مداوم از آن که این ویژگی باعث اقتصادی شدن ترمو وود شده است .

امکان نصب و اجرا به صرت قوسی و شکل های مختلف که مختص چوب ترمو می باشد .

نصب چوب ترمو در مکان های زیر ممکن است و کارایی ان ثابت شده است:

 • استفاده در ساخت مبلمان
 • کاربرد ویژه در پنجره و ساخت درها
 • تولید و نصب ترمو در آلاچیق
 • استفاده در داخل اتاقک سونا
 • قرنیز های دور خانه و نصب ترمو وود برای ساخت پله های چوبی
 • ساخت زمینه تابلوهای تبلیغاتی
 • و مهم تر آن استفاده از ترمو چوب در نمای ساختمان که زیبایی بی نظیری به آن می بخشد .
انتخاب بهترین ترمو چوب برای نمای ساختمان با شرکت بهاری
انتخاب بهترین ترمو چوب برای نمای ساختمان با شرکت بهاری

روش نصب چوب ترمو

نکته مهم که در اجرای ترمو چوب برای نمای ساختمان کاربرد دارد و در عمر چوب و حفظ کیفیت آن در دراز مدت تاثیر دارد باید توجه داشت که مغز چوب به پشت کار قرار بگیرد و روی چوب به سکت بیرون و مقابل با نور اجرا شود با این کار سطح مقاوم تر یعنی لایه بیرونی که در فرآوری چوب بهترین و بیشترین مقاومت را دریافت کرده است.

قبل از نصب ترمو چوب باید زیرسازی و بستر مناسب آن را اجرا کرد و این کار با 2 شبکه افقی و عمودی که یکی از جنس قوطی فلزی می باشد و دیگری چهارتراش چوبی است .

چوب ترموها باید برروی چهار تراش چوب نصب شود و در اصل نباید با قوطی آهنی تماس داشته باشند و در تراز کردن آن دقت کافی شود که کاملا تراز و یکنواخت قرار بگیرند تا جلوه و زیبایی خود را داشته باشند .

رنگ آمیزی چوب ترمو با طناب و بدون داربست

شرکت بهاری برای بهبود هرچه بیشتر سرعت اجرای کار و کاهش هزینه ها از خدمات ایراتا یعنی خدمات کار در ارتفاع با طناب برای اجرای رنگ آمیزی چوب ترمو که پس از اتمام مراحل نصب ام انجام می شود را به خدمات خود افزوده است تا بدون نیاز به نصب داربست یا کلایمر نقاشی ترمو چوب و تعمیرات و ترمیم آن با طناب و بدون داربست ارائه شود .

نقاشی و رنگ آمیزی ترمو چوب با طناب راپل
نقاشی و رنگ آمیزی ترمو چوب با طناب راپل

برای سفارش نصب چوب ترمو ، تعمیر و ترمیم و نیز رنگ آمیزی ترمو وود با شرکت بهاری تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بهاری - ۶۴۶ ۰۶ ۰۶ ۰۹۱۲