نماشویی چیست؟

امروزه ساختمان ها با استفاده از مصالح و مواد با کیفیت ساخته می شوند. اما با این حال، برای طول عمر بیشتر نیاز به تعمیرات و نگهداری دارند. کف سابی و نماشویی از کارهایی هستند که باعث می شوند هم عمر ساختمان طولانی تر شود و هم زیباتر و تمیز تر به نظر برسد. برای آشنایی با اهمیت نماشویی، باید بدانیم نماشویی چیست و چگونه انجام می شود؟ یک ساختمان هر اندازه که محکم باشد، با مصالح استاندارد ساخته شده باشد و نمای بسیار زیبایی هم داشته باشد، اگر نمای کثیفی داشته باشد، چنگی به دل نمی زند.

از دید زیبایی شناختی، هر چه نمای یک ساختمان تمیزتر باشد، آن ساختمان زیباتر دیده می شود.

گرد و خاک، باران های اسیدی، نور آفتاب و سایر عوامل محیطی باعث تغییر رنگ و تخریب نمای ساختمان و در نهایت تحمیل هزینه های گزاف به شما می شوند. نماشویی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

برای جلوگیری از این مشکلات، تنها راه پیش پای شما، استفاده از روش های مختلف نماشویی ساختمان است.

نما شویی ساختمان، شامل سازه های اصلی، معماری ساختمان، درب ها و پنجره های ساختمان می شود.

نما شویی ساختمان در تهران برای رفع آسیب های ناشی از آلودگی هوا، تغییرات دمایی سنگ نما، نیروی باد، چسباندن پوسترهای مختلف، چسبیدن مصالح ساختمانی مانند گچ و سیمان به نما، زلزله، فاصله بین درزهای سنگ نما و … انجام می شود.

اگر چه خودتان هم تا حدی می توانید کار شستشوی نما ساختمان را انجام دهید، اما باید بدانید این کار نیاز به تخصص داشته و سختی های خاص خود را دارد. ضمن اینکه برای ساختمان های چند طبقه، نیاز به قدرت بدنی و تحمل بالا نیز دارید.

دلایل نماشویی ساختمان و روش آن

اکنون که دانستید نماشویی چیست؟ و چرا باید کار نماشویی ساختمان را انجام دهید، باید بدانید نماشویی چگونه انجام می شود. امروزه، نمای ساختمان با استفاده از مواد مختلفی از سنگ و سیمان گرفته تا مواد کامپوزیتی، ساخته می شود. بدیهی است که برای تمیز کردن همه این نماها نمی توانید از یک روش و یک ماده شوینده استفاده کنید. نما شویی در شهرهای بزرگ که برج های عظیم دارند و به دلیل آلودگی هوا، نمای ساختمان ها زودتر کثیف می شود، کاربرد فراوانی دارد.

در شهرهایی که آلودگی هوا زیاد است، نمای ساختمان باید به طور متوسط، سالانه یکی دو بار شسته شود. برای ساختمان های یک طبقه، خودتان می توانید به راحتی و با استفاده از پله یا داربست، تی، آب، صابون و پارچه کار نما شویی را انجام دهید.

اما روش های نماشویی در ساختمان های چند طبقه کاملا متفاوت است. با توجه به سختی کار و تخصصی شدن نماشویی ساختمان، برای انجام این کار، شرکت های متعددی تاسیس شده اند که با استفاده از امکانات پیشرفته و کارگران ورزیده و مجرب، به راحتی این کار را برای شما انجام می دهند.

کار این شرکت ها به حدی رونق یافته که امروزه، علیرغم سختی کار، در شهرهای بزرگ به یکی از کارها با درآمد خوب تبدیل شده است.

بنا بر این با توجه به عوامل فراوانی که باعث تخریب نمای ساختمان می شوند و هزینه گزافی که باید برای بازسای نما بپردازید، بهتر است نما شویی ساختمان را جدی بگیرید.

نماشویی را به صورت دوره ای انجام دهید

به کرات دیده ام که انباشته شدن چرک و کثیفی و در نهایت رسوب آن داخل متریال نما هم باعث افزایش قیمت نماشویی و هم آسیب به نما می شود ، حال اگر این کار به طور دوره ای و در بازه های زمانی مشخص مثلا هر یک سال یکبار انجام شود ، خواهید دید که در کیفیت و زیبایی ساختمان تان تاثیر زیادی دارد .

نماشویی را به متخصص نماکار بسپارید

با اینکه هدف ازخدمات نماشویی تمیزی و بهبود کیفیت ساختمان است ،اما گاها به دلیل عدم تخصص برخی شرکت ها در زمینه نما شویی مشاهده شده است که با به کارگیری مواد نامناسب سنگ و یا کامپوزیت و یا اشتباها باعث وارد شدن خصارات سنگین به نما شده اند و حتی ممکن است به دلیل عدم تخصص در تجهیز کارگاه طناب گیری به لبه جان پناه ساختمان و یا حتی به خود آسیب برساند ، از این تاکیدم میکنیم که تخصص را اولویت اول در انتخاب شرکت نماشویی داشته باشید .

نماشویی

حال که با نکات مختلف شستن نمای ساختمان تان آشنا شده اید به چهار روش نماشویی که هر یک برای سطوح مختلف کاربرد دارد،اشاره میکنیم.

اولین روش واترجت کردن نما با آب خالی است ، این روش برای گرد گیری و یا ساختمان هایی که کثیفی عمقی ندارند کافی است .

دومین روش نماشویی اسیدشویی است که برای برخی از سنگ ها ، آجر ، و سیمان استفاده می شود که لازم است تا کارشناس نماکار جنس کثیفی را تشخیص و در صورت اطمبنان از تاثیر اسید و عدم آسیب به نما از آن استفاده می کند .

روش سوم نما شویی ابر وطی است که برای نماهایی چون شیشه و یا نماشویی کامپوزیت است .آخرین روش نماشویی ، شستشو با مواد نانو است که تقریبا برای تمام سطوح مورد استفاده بود و کاربرد بیشتر آن در کامپوزیت است .

برای سفارش نماشویی با طناب و شستشوی نمای سنگی با شماره 09126358721 تماس بگیرید.