نانوساب در زمینه‌ی کفسابی و سنگسابی ساختمان به معنای آب گریز بودن و یا رفع ضعف و مشکلات سنگ می باشد. در واقع نانوساب یک مواد کاملا سازگار با محیط زیست و ماده اشباع کننده قوی و مخصوص می باشد که در انواع سنگ های کف و نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و از نفوذ آب و جذب گرد و غبار و جرم به سنگ جلوگیری می کند.

فواید نانوساب

مواد نانوساب هیچ گونه تغییری در رنگ و ظاهر سنگ ایجاد نمی کند و از آسیب دیدن سنگ در برابر مواد شیمیایی و اسیدی جلوگیری می کند و مانع ایجاد انواع لک و کثیفی بر روی سنگ می شود. باعث افزایش عمر مفید سنگ ، زیبایی و درخشندگی آن نیز می شود و از هزینه های بسیار بالا برای تعویض و یا تعمیر سنگ ها جلوگیری می کند.این مواد مقاومت سایشی سنگ را در برابر تردد افراد و وسایل نقلیه بالا می برد. با انجام نانوساب مصالح کاملا ضد آب شده و از نفود آب و خیس شدن آن جلوگیری می شود. از این مواد به دلیل سازگاری با محیط زیست می توان در مکان های بهداشتی و محیط نگهداری از مواد غذایی استفاده کرد که باعث افزایش بهداشت آن محل می شود. نانوساب قابل استفاده برای انواع کف و دیوار اعم از سیمان، بتن، سنگ، آجر، اپوکسی موزاییک و چوب می باشد.

فناوری نانو در ایران و استفاده آن در مصالح بتنی

فناوری نانو وضعیت قابل قبولی را در کشور ما به همراه دارد و مطالعات زیادی را در مسیر به کارگیری این فناوری در مصالح ساختمانی در پی داشته است.همچنین ایران در سال 2012 از نظر حق اختراعات ثبت شده در زمینه فناوری نانو رتبه 29 را در دنیا توانست کسب کند.از علم و فناوری نانو در صنعت ساختمان سازی با عنوان بهسازی نانو ای در مواد و مصالح بتنی استفاده می شود. در حدود 70 سال پیش تا کنون استفاده از سلیکا در ابعاد میکرون به طور وسیعی در مصالح بتنی سیمانی مورد استفاده قرار گرفته است. به کارگیری از ذرات کوچکتر از میکرو سیلیس موجب افزایش مقاومت فشاری بتن می شود.

نحوه ی اجرای نانوساب

همانطور که گفته شد مواد نانو قابل اجرا بر روی سطوح مختلف سنگی می باشد، ولی بهترین حالت اجرای نانوساب چگونه است؟

نانو و ضد آب کردن دیوارها و نمای ساختمان

درصورت اجرای نانو بر روی سنگ نما می بایست ابتدا نما کاملا تمیز و عاری از هر گونه کثیفی و لکه باشد. برای این کار توصیه می شود در صورت ممکن از دستگاه واترجت یا سندبلاست برای شستشو نما استفاده شود.سپس سنگ نما کاملا خشک شده باشد و مواد نانو و پولیش ضد آب با غلتک یا قلم به صورت یکدست و یکنواخت اجرا شود و در نهایت فرصت کافی به مواد جهت خشک شدن داده شود.

نانو و ضد آب کردن کفپوش سنگی

برای اجرای نانوساب بر روی انواع سنگ کف بهتر است سنگ کف کاملا یکدست و صیقلی باشد.سطح کف باید تمیز، خشک و بدون رطوبت باشد. بهتر است اجرای نانو با استفاده از دستگاه مخصوص نانوساب انجام شود و فرصت خشک شدن و جذب مواد نانو به عمق سنگ داده شود.

برای سفارش نانوساب و یا ضد آب کردن سنگ با شماره ۰۹۱۲۶۳۵۸۷۲۱ تماس بگیرید .