نانو ساب روش ابداعی مهندس بهاری برای نانو و ضد آب کردن سطوح سنگی مختلف در همه جای ساختمان است .

نانو سنگ

نانو به مطالعات در ابعاد نانو متری گفته می شود که در مقیاس بسیار کوچک به مطالعه شگفتی ها و ویژگی مواد مختلف می پردازیم تا بتوانیم ضعف های ساختاری مواد را که بیشتر از این ابعاد شروع می شوند را اصلاح یا کنترل کنیم .

اما بحث ما در مورد سنگ و شایر مواد مصرفی در ساختمان می باشد .

ابتدا از نانو سنگ استفاده می کنیم و به این سوال پاسخ می دهیم که چرا باید سنگ را نانو و ضد آب کرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوئیم که سنگ به عنوان یک ماده طبیعی به شدت جاذب آب و رطوبت است و این آب باعث واکنش های شیمیایی و فیزیکی در آب می شود کا مشکلات بسیاری می تواند برای کفپوش سنگی ما ایجاد کند .

ما توانسته ایم با وارد کردن نانوتکنولوژی به عرصه خدمات کفسابی تمامی سطوح سنگی را مواد مخصوص هر سنگ نانو و ضد آب کنیم .

نانو ساب

نانو ساب نیز برای حالتی به کار می رود که مواد نانو را با استفاده از ساب های مختلف و طی مراحلی کاملا به خرد سنگ می دهیم و این کار باعث می شود تا نانو و ضد آب کننده سنگ به صورت چند مرحله ای و لایه لایه اجرا شود و با از بین رفتن لایه ای همچنان خاصیت نانو سنگ باقی بماند این کار با دستگاه های مخصوص و توسط کفساب ماهر صورت می گیرد .

لازم است توجه کنیم که هر سنگ نیاز به مواد نانو مخصوص با درصد غلظت و روانی مشخص نیاز دارد .

یعنی نمی توان از یک نوع نانو برای سطوح مختلف استفاده کرد .

در اجرای نانو ساب ابتدا سطح مورد نظر را با خدمات کفسابی درجه یک به صورت کاملا براق درخشان و صیقل در می آوریم و سپس اقدام به انجام نانوساب لایه ای می کنیم .

قیمت و هزینه نانو ساب

همانطور که اشاره کردم برای نانوساب لازم تا ابتدا کف سابی لوکس انجام شود تا با سطحی کاملا آماده برای نانو و ضد آب کردن روبه رو شویم و سپس اقدام به نانو کنیم این کار به این دلیل است که نانوساب هزینه بر می باشد و باید قبل از انجام آن تمامی ایرادات سنگ را برطرف کنیم .

قیمت نانوساب به صورت متری محاسبه می شود که ابتدا هزینه خدمات کفسابی لوکس محاسبه شده و سپس هزینه نانو به صورت لیتری و یا متری بعلاوه خدمات کف سابی لوکس می شود .

انواع نانو سنگ در تهران

مواد نانو در تهران که ما برای کارفرمایان پیشنهاد میکنیم از چهار کیفیت و ساخت کشوری دسته بندی می شوند 

  1. نانو ایتالیایی : این نوع نانو کا از انواع دیگر مواد نانو سنگ قیمت بالاتری دارد بالاترین کیفیت و ماندگاری را دارد 
  2. نانو ژاپنی : نانو ژاپنی از لحاظ کیفیت و قیمت در رده دوم قرار دارد و انواع نانو سنگ، نانو آجر،  نانو شیشه و ... دارد 
  3. نانو اسپانیایی : مواد نانو سنگ و آجر اسپانیای تقریبا هم رده مواد ایرانی می باشد 
  4. نانو ایرانی : با افزایش قیمت دلار و محدود شدن واردات محصولات مشابه ایرانی با کیفیت قابل قبول و هزینه بسیار پایین که مخصوص نانو شیشه ، نانو آجر و نانو سنگ می باشند وارد بازار شده است که گارانتی ماندگاری از طرف شرکت نیز دارا می باشند .

نانو کفسابی یا کفسابی نانو

نانوساب یا ساب نانو که اصطلاح دیگر آن کفسابی نانو و سنگسابی نانو است همه مربوط به ضد آب کردن و یا آب بندی کردن سطوح سنگی،،بتی،موزاییکی،سرامیکی و ...

اما مشکل استفاده از مواد نانو برروی کف بدون ساب زنی نانو این بود که این لایه بالایی که نانو اجرا می شود پس از گذشت مدتی از بین رفته و هم راه آن خاصیت نانو نیز از بین می رود از این رو ما روشی را ابداع کرده ایم به نام نانو کف سابی که با این کار نانو و آب بندی به صورت لایه های مختلف سنگ اجرا می شود و این کار ماندگاری آن را به طور عجیبی افزایش می دهد .