انواع سنگ رو کابینتی

انواع سنگ کابینت

با تغییر صلیقه ها در طراحی خانه و سبک زندگی سنگ ها جای متریال های دیگر را برروی کابینت و جزیره گرفته اند.البته دلیل این تغییر زیبایی بی نظیر ، ماندگاری و تنوع در رنگ و قالب سنگ است که هر صلیفه ای را براورده می کند .

انواع سنگ رو کابینتی به دونوع طبیعی و مصنوعی تقسیم می شود که هر یک مزایا و معایبی دارد (البته سنگ مصنوعی معایبش به مزایاش میچربه !) که هر کدام از این نوع سنگ دارای انواع مختلفی هستند مثل سنگ گرانیت و مرمر و مرمریت طبیعی که حس زیبایی و طبیعت رو به خانه شما می اورد .

سنگی را که به عنوان سنگ کابینت و اپن یا سنگ جزیره تهیه می کنید باید از دوام و مقاومت کافی در مقابل وزن،ساییدگی،مایعات و حرارت را داشته باشد (اگر نداشت هم نگران نباشید به قسمت پولیش و نانو سنگ کابینت سر بزنید ).

در این مقاله قصد داریم تا از مناسب ترین سنگ های کابینت برایتان بگوییم تا در انتخاب سنگ جزیره و آشپزخانه به خوبی تصمیم بگیرید . با شرکت بهاری همراه باشید .

انواع سنگ مناسب کابینت

سنگ گراینت (تیتانیوم)

سنگ گرانیت در دسته بندی سنگ های آذرین و به سنگ خارا شهرت دارد که مقاوت ، نفوذ ناپذیری و براقیت آن را حتمن شنیده و یا دیده اید . سنگ گرانیت از طیف های صورتی، قهوه ای، سیاه ،آبی،سبز و قرمز بوده و کانی های فلدسپار و آمفیبول و نیز کوارتز در آنها یافت می شود که زیبایی و درخشندگی گرانیت به این کانی ها بستگی دارد .

اگر برای سنگ روی کابینت خود گرانیت انتخاب کردید باید بگویم انتخاب هوشمندانه و مطمینی است زیرا که گرانیت در برابر مواد اسیدی ، حرارت ، نفوذ آب و خراشیدگی مقاومت قابل قبولی دارد ف به راحتی می توانید در اثر کثیف شدن سنگ کانتر آن را با دستمال آغشته به مواد شوینده به راحتی تمیز کنید .

گرانیت ویژگی دیگری هم دارد ، آنتی باکتریال که امکان رشد قارچ و کپک و سایر باکتری ها را نمی دهد و مناسب برای آشپزخانه است .

سنگ کابینت کابینت
titanium granite

البته رنگ ها و طرحی های گرانیت بسیار متنوع است و از رنگ های سفید روشن و تا تیره قابل دسترسی است و می توانید از کارخانه های مختلف تهیه کنید .

سنگ مرمر کابینت

سنگ مرمر سنگی که از قدیم در جای جای مساجد و خانه های ایرانیان وجود داشته و امروزه تم سفید با رگه های تیره در آشپزخانه و جاهای مختلف ساختمان کاربرد یافته است .

سنگ مرمر از شفافیت و صیقل پذیری فوق العاده ای برخوردار است و به ویژه طرح های سفید آن زیبایی و پاکی را به آشپزخانه وارد می کند .

مرمر سنگ کابینت
سنگ مرمر کابینت

سنگ مرمر قابل صیقل و ساب پذیر و پولیش سنگ کابینت است و اگر در زمان استفاده از آن دچار لکه ، خراش و کثیفی شد یا براقیت خود را از دست داد می توانیم این را با پولیش و ساب سنگ کابینت برطرف کنیم .

سنگ کوارتز کابینت

سنگ کوارتز به عنوان سنگ طبیعی که با مواد مصنوعی و طبیعی دیگر ترکیب شده و استفاده می شود که برای ساخت کانتر جز اولین انتخاب هایتان باشد زیرا که ترکیبی از مزایای سنگ گرانیت و مرمر را داراست و می تواند در مقابل اجسام داغ و خراشیدگی در مقابل اجسام نوک تیز مقاوم است.

سنگ کوارتز
سنگ کوارتز

قیمت سنگ رو کابینتی کوارتز مختلف است و به همین دلیل می توانید با بودجه کم هم آن را تهیه کنید ، البته لازم است بدانید که این سنگ ها به دلیل ترکیبی بودنشان اگر به مدت طولانی مقابل تابش مستقیم افتاب قرار بگیرند شفافیت و براقیت خود را از دست می دهند .

سنگ کورین

سنگ کورین از جمله سنگ های مصنوعی است که در رنگ و طرح های مختلفی است که به دلیل ریخته ای بودن آن بدون درز و ترک است که خاصیت نفوذ ناپذیری به دلیل چگالی مناسب برخوردار است .

و اکثرا در مقابل لکه مقاوم می باشند اما بهتر است تا قبل از اینکه لکه و کثیفی ایجاد شود از طریق لینک اول صفحه می توانید با ما در تماس باشید تا هر نوع ایراد کانتر تان را برطرف کنیم .

کورین به دلیل مقاومت کم در برابر خراشیدگی در اثر برخورد اجسام نوک تیز ممکن است دچار خراش شود .

اشتراک مقاله

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در pinterest به اشتراک بگذارید
در tumblr به اشتراک بگذارید

مقاله های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *