تخفیف ویژه!! تماس با آقای بهاری

646 06 06 0912

رزین نمای ساختمان چیست و چه کاربردی دارد؟

استفاده از رزین با توجه به ویژگی‌هایی که دارد روی نمای ساختمان به ویژه نمای آجری، می‌تواند عمر بنا را بیشتر ساخته و ایمنی آن را افزایش دهد. مزایایی که اجرای رزین روی نما به همراه دارد بسیار زیاد است که در مقاله به همه آن‌ها اشاره کردیم. مهمترین نکته در این خصوص انتخاب رزین و حلال مناسب است که توصیه می‌شود که برند‌های معتبر انتخاب شده و در صورت نیاز با افراد با تجربه در این زمینه مشاوره کنید.

دلایل رزین کاری نمای ساختمان

رزین ماده‌ای شیمیایی و شفاف است که از استحکام و دوام مناسبی برخوردار بوده و یک محصول کاربردی در بسیاری از زمینه‌ها از جمله نمای ساختمان محسوب می‌شود، در این مقاله به کاربرد رزین در نمای ساختمان می‌پردازیم.

اجرای رزین نمای ساختمان
اجرای رزین نمای ساختمان با طناب و بدون داربست

کاربرد رزین در نمای ساختمان

در سال‌های اخیر با توجه به ویژگی‌هایی که رزین دارا است از جمله دوام استحکام بالا، استفاده از این ماده شیمیایی در نمای ساختمان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. رزین دارای خاصیت چسبندگی بالا است که این مسأله باعث می‌شود به راحتی روی سطح مورد نظر چسبیده و یک لایه محافظ و شفاف ایجاد کند. رزین در ابتدا حالت سیال دارد و این ویژگی کمک می‌کند که همه روزنه‌ها و ترک‌های روی سطح کاملاً پر شده و سطحی صاف و صیقلی داشته باشیم. در ادامه به مهمترین کاربرد‌های رزین در نمای ساختمان اشاره خواهیم کرد:

کثیف نشدن نما

معمولاً نمای ساختمان‌هایی که چند سال از عمر آن‌ها می‌گذرد، به مرور کثیف می‌شود، آلودگی هوا، چربی و دوده باعث می‌شود که رنگ و روی بنا کدر و کثیف شده و نمای زشت و رنگ و رو رفته‌ای به خود بگیرد. نما‌های آجری با توجه به صیقلی نبودن و منافذ بسیاری که دارد بیشتر تحت تأثیر آلودگی قرار می‌گیرند. استفاده از تکنیک رزین و پوشاندن نمای ساختتمان با یک لایه رزین می‌تواند از کثیف شدن نمای ساختمان به مرور زمان پیشگیری کرد. به این ترتیب حتی بعد از گذشت مدت زمان طولانی نیز نمای ساختمان همانند روز اول زیبا و تمیز است و نیازی به نماشویی نخواهید داشت و در صورت نیاز با هزینه بسیار کم قابل انجام خواهد بود .

آب‌بندی کردن نمای ساختمان

یکی دیگر از مزایای استفاده از رزین آب‌بندی کردن نمای ساختمان است. استفاده از رزین روی نمای ساختمان باعث می‌شود که نما نسبت به رطوبت عایق‌بندی شده و در شرایط مختلف آب و هوایی از جمله بارش‌های سنگین برف و باران، رطوبت و شرجی هوا و… از نفوذ رطوبت به داخل دیوار‌ها جلوگیری شود. به این ترتیب مشکلاتی چون نم کشیدن دیوار‌ها، خطر ریزش نمای ساختمان، شوره‌های روی دیوار‌ها و… ایجاد نخواهند شد. ضمن این که زیبایی و امنیت بنا نیز حفظ می‌شود.

رزین نمای ساختمان برای آب بندی نما

افزایش استحکام بنا

از دیگر فواید استفاده از رزین برای آجرنمای ساختمان، می‌توان به افزایش استحکام بنا اشاره کرد. این محصول همانند یک لایه ایزوگام شفاف روی سطح قرار گرفته و مانع نفوذ آب، رطوبت، چربی، دوده و گرد و خاک به نما می‌شود. به این ترتیب احتمال فرسایش نمای ساختمان و ریزش آن به مرور زمان وجود نخواهد داشت. استفاده از رزین کمک می‌کند تا خلل و فرج، ترک و شکستگی‌های سطحی روی آجر نما به خوبی پوشیده شده و به این ترتیب امکان استهلاک سنگ نمای ساختمان به مرور زمان و در اثر شرایط آب و هوایی، نفوذ گرد و خاک، نفوذ رطوبت، باد و طوفان و… کاهش می‌یابد.

سرعت عمل اجرا

با توجه به مزایای بسیاری که استفاده از رزین در نمای ساختمان دارد، این محصول به سرعت در مجاورت هوا خشک می‌شود بنابراین اجرای رزین روی نمای دیوار کاری کاملاً ساده است که در مدت زمان کوتاهی انجام می‌گیرد.

شستشوی آسان نما

یکی از مهمترین مزایای استفاده از رزین در نمای ساختمان آن است که در مواقع لزوم می‌توان شستشوی نمای ساختمان را با سرعت بالاتر و کیفیت بهتری انجام داد، بدون این که نگران آسیب دیدن آجر یا سنگ‌های نما و نفوذ آب به داخل آن باشید.

اجرای رزین نمای ساختمان

رزین کاری نمای ساختمان یک کار آسان اما بسیار حساس است و برای اجرای آن حتما با یک فرد متخصص

نکات مهمی که در انجام رزین ساختمان باید به آن‌ها دقت کنید

رزین نمای ساختمان برای براق کردن نما

رزینی که برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد به صورت آماده و مخلوط شده با حلال به فروش می‌رسند. بعد از این که آجر‌های نما را به خوبی تمیز کردید، ظرف رزین را باز کرده و با قلمو‌های مخصوص آن را روی دیوار بکشید. ایجاد سطح صاف و صیقلی و یکدست در استفاده از قلمو بهترین روش رزین کاری نمای ساختمان است.

نکته مهم دیگری که باید به آن دقت داشته باشید این است که نمای ساختمان در زمان انجام رزین، کاملاً خشک باشد. بعد از این که نمای رزین اجرا شود، ۲۴ ساعت زمان لازم است که نما به صورت کامل خشک شود.

انتخاب حلال مخصوص رزین در کارایی آن تأثیر دارد، اگر به دنبال یک نمای درخشان و خیره‌کننده هستید یا یک نمای ایمن و مطمئن می‌خواهید باید هدف خود رامشخص کرده و سپس اقدام به انتخاب رزین متناسب با هدف خود نمایید.

رزین‌ها با کیفیت مختلف در بازار موجود هستند، بنابراین اگر می‌خواهید که بعد از انجام کار لکه یا شوره‌ای روی نمای ساختمان باقی نماند، بهتر است سراغ رزین‌های با کیفیت بروید، برخی از رزین‌ها دست کم ده سال دوام دارند و بهترین انتخاب برای اجرای نمای ساختمان محسوب می‌شوند.

جمع‌بندی

استفاده از رزین با توجه به ویژگی‌هایی که دارد روی نمای ساختمان به ویژه نمای آجری، می‌تواند عمر بنا را بیشتر ساخته و ایمنی آن را افزایش دهد. مزایایی که اجرای رزین روی نما به همراه دارد بسیار زیاد است که در مقاله به همه آن‌ها اشاره کردیم. مهمترین نکته در این خصوص انتخاب رزین و حلال مناسب است که توصیه می‌شود که برند‌های معتبر انتخاب شده و در صورت نیاز با افراد با تجربه در این زمینه مشاوره کنید.

جهت سفارش اجرا رزین نما با طناب با ۰۹۱۲۶۳۵۸۷۲۱ تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۴۶ ۰۶ ۰۶ ۰۹۱۲ کفسابیته