کاربرد راپل و کارهایی که راپل کار ساختمانی ارائه می دهد ، بهترین راپل کار در تهران و کرج

راپل

معمولا پس از اتمام مراحل ساخت ساختمان و برچیده شدن داربست و جرثقیل دسترسی به نمای بیرونی ساختمان عملا قطع می شود ، راپل یا دسترسی آسان با طناب را به راپل کار حرفه ای به ارتفاعات مختلف ساختمان امکان پذیر می کند.

دقت داشته باشید که تنها استادکار راپل کار در تهران و کرج می تواند به صورت قابل قبول و بدون ایجاد خطرات جانی و مالی اقدام به انجام خدمات راپل در ارتفاع کند .

طناب راپل نماشویی
طناب راپل / راپل کار در تهران و کرج

اما با گذشت زمان و استفاده شدن از امکانات ساختمان مانند :نورپردازی ، پنجره ها ، متریال های طراحی نما ، لوله های هواکش ، تابلوها و صد ها قسمت دیگر که ممکن است در نمای ساختمان و ارتفاعات مختلف نصب شده است ، دچار خرابی و یا کثیفی می شوند .

در این حالت است که پای دسترسی با طناب یا (rope acces) به میان می آید ، روش نوین و کاربردی دستری با راپل به ارتفاع دلخواه جهت انجام هر نوع کار خدماتی ، نظافتی ، تعمیرات و … که انقلابی در صنعت ساختمان و مراقبت های دوره بهره برداری از ساختمان ایجاد کرده است .

طناب راپل

طناب راپل از انواع مختلفی برخوردار است که به دو دسته اصلی :

  • راپل استاتیک
  • راپل داینامیک

راپل استاتیک همانطور که از نامش پیداست به راپلطناب هایی که از طول ثابت برخوردار هستند و تحث فشار و ضربه افزایش طولندارند و مخصوص کارهای خدمات نما می باشند

راپل داینامیک انعطاف پذیر بوده و تغییر طول دارند و مناسب کارهایی چون سخره نوردی و حرکات نمایشی و … می باشند .

راپل کاری در تهران

با گسترش روز افزون سازه های شهری که اکثرا در ارتفاع های بلند ساخته می شوند و نیز تردد بسیار زیاد عملا دسترسی به نمای ساختمان را غیرممکن و یا با ابزار هایی چون جرثقیل و داربست و کلایمر بسیار پر هزینه و یا در بیشتر مواقع تقریبا غیر ممکن است .

روش بستن طناب
روش بستن طناب راپل کاری

راپل کاری در تهران در چند سال گذشته بسیار فراگیر شده است و تعداد بندبازهای ساختمان روز به روز در حال افزایش است اما در این بین شرکت های خدماتی محدودی اقدام به ارائه اصولی خدمات راپل در تهران می کنند .

اگر برای هر یک از خدمات نما به راپل کار حرفه ای و با بیمه مسئولیت برای کار های ساختمان در ارتفاع بلند نیاز داشتید تکنسین های طناب کار در تهران توسط شرکت بهاری آموزش داده شده و آماده ارائه خدات راپل می باشند .

راپل کاری در کرج

کرج کلان شهر دیگری که شرکت بهاری به صورت فراگیر خدکات راپل را ارائه می کند .

اگر در شهر کرج ساختمان و یا برجی دارید که برای انجام خدمات مربوط به نما نیاز به دسترسی به طناب دارید ، ما با کمک تکنسین های خود خدمات راپل کاری در کرج را با مهارت و مسئولیت انجام می دهیم .

نحوه بستن طناب راپل در کارگاه برای شروع خدمات نماشویی

به مزایای روش دسترسی با طناب راپل اشاره کردیم اما ضروری است که بدانیم همانطور که این نوع دسترسی به ارتفاع کار را بسیار ساده کرده است اما رعایت نکردن اصول اولیه کار با آن می تواند حوادث ناگواری را در پی داشته باشد .

از این رو شرکت نماشویی بهاری قبل از استخدام پرسنل نماکار اقدام به آموزش و بیمه نیروهای خود می نماید تا حد امکان ایمنی را در خدمات برقرار کنیم .

بستن راپل در پشت بام باید از پیدا کردن یک جسمی که متصل به سازه اصلی و از مقاومت کافی برخوردار باشد ، شروع می شود ،سرستون ها و نرده های فلزی جوشکاری شده و اتاق اسانسور از گزینه های مناسب می باشد .

شروع کار خدمات نما

اگر مراحل بالا را به درستی درک کرده و به درستی انجام داده باشید با پوشیدن تونیک مخصوص می توانید ارائه خدمات را شروع کنید .

تونیک نماشویی
تجهیزات خدمات راپل

تونیک نماشویی

تونیک نماشویی قسمت اصلی دسترسی آسان است ، زیرا که وزن نماکار را به طناب منتقل می کند و همچنین راحتی و استحکام آن بسیار اهمیت دارد تا در طول مصارف دچار پارگی نشود و همچنین طوری باشد که به نماکار آزادی عمل و قدرت مانور کافی در نما را بدهد .

البته لازم است تا در روز های اول همراه با یک راپل کار حرفه ای کار کنید تا نکات ایمنی برای پوشیدن تونیک و اتصال طناب به تونیک و نیز بستن طناب به پشت بام را به خوبی یاد بگیرید .

جهت سفارش کار در ارتفاع با ۰۹۱۲۶۳۵۸۷۲۱ تماس بگیرید و نیز اشخاص علاقه مند به کار در ارتفاع می توانند برای فراگیری آموزش های کار در ارتفاع تماس بگیرند .

اشتراک مقاله

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در pinterest به اشتراک بگذارید
در tumblr به اشتراک بگذارید

مقاله های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *