طناب راپل برای دسترسی آسان به ارتفاعات ساختمان

راپل
راپل

معمولا پس از اتمام مراحل ساخت ساختمان و برچیده شدن داربست و جرثقیل دسترسی به نمای بیرونی ساختمان عملا قطع می شود .

اما با گذشت زمان و استفاده شدن از امکانات ساختمان مانند :نورپردازی ، پنجره ها ، متریال های طراحی نما ، لوله های هواکش ، تابلوها و صد ها قسمت دیگر که ممکن است در نمای ساختمان و ارتفاعات مختلف نصب شده است ، دچار خرابی و یا کثیفی می شوند .

در این حالت است که پای دسترسی با طناب یا (rope acces) به میان می آید ، روش نوین و کاربردی دستری با راپل به ارتفاع دلخواه جهت انجام هر نوع کار خدماتی ، نظافتی ، تعمیرات و … که انقلابی در صنعت ساختمان و مراقبت های دوره بهره برداری از ساختمان ایجاد کرده است .

طناب راپل

طناب راپل از انواع مختلفی برخوردار است که به دو دسته اصلی :

  • راپل استاتیک
  • راپل داینامیک
طناب راپل نماشویی
طناب راپل نماشویی

راپل استاتیک همانطور که از نامش پیداست به راپلطناب هایی که از طول ثابت برخوردار هستند و تحث فشار و ضربه افزایش طولندارند و مخصوص کارهای خدمات نما می باشند

راپل داینامیک انعطاف پذیر بوده و تغییر طول دارند و مناسب کارهایی چون سخره نوردی و حرکات نمایشی و … می باشند .

نحوه بستن طناب راپل در کارگاه برای شروع خدمات نماشویی

به مزایای روش دسترسی با طناب راپل اشاره کردیم اما ضروری است که بدانیم همانطور که این نوع دسترسی به ارتفاع کار را بسیار ساده کرده است اما رعایت نکردن اصول اولیه کار با آن می تواند حوادث ناگواری را در پی داشته باشد .

از این رو شرکت نماشویی بهاری قبل از استخدام پرسنل نماکار اقدام به آموزش و بیمه نیروهای خود می نماید تا حد امکان ایمنی را در خدمات برقرار کنیم .

بستن راپل در پشت بام باید از پیدا کردن یک جسمی که متصل به سازه اصلی و از مقاومت کافی برخوردار باشد ، شروع می شود ،سرستون ها و نرده های فلزی جوشکاری شده و اتاق اسانسور از گزینه های مناسب می باشد .

روش بستن طناب
روش بستن طناب

شروع کار خدمات نما

اگر مراحل بالا را به درستی درک کرده و به درستی انجام داده باشید با پوشیدن تونیک مخصوص می توانید ارائه خدمات را شروع کنید .

تونیک نماشویی

تونیک نماشویی قسمت اصلی دسترسی آسان است ، زیرا که وزن نماکار را به طناب منتقل می کند و همچنین راحتی و استحکام آن بسیار اهمیت دارد تا در طول مصارف دچار پارگی نشود و همچنین طوری باشد که به نماکار آزادی عمل و قدرت مانور کافی در نما را بدهد .

تونیک نماشویی
تونیک نماشویی

البته لازم است تا در روز های اول همراه با یک راپل کار حرفه ای کار کنید تا نکات ایمنی برای پوشیدن تونیک و اتصال طناب به تونیک و نیز بستن طناب به پشت بام را به خوبی یاد بگیرید .

جهت سفارش کار در ارتفاع با ۰۹۱۲۶۳۵۸۷۲۱ تماس بگیرید و نیز اشخاص علاقه مند به کار در ارتفاع می توانند برای فراگیری آموزش های کار در ارتفاع تماس بگیرند .

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در odnoklassniki
5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *