محکم سازی نما , مقاوم سازی سنگ نما , تثبیت سنگ نما , مهار سنگ نما

محک سازی نما , مقاوم سازی سنگ نما , تثبیت سنگ نما , مهار سنگ نما

شرکت بهاری مجری مقاوم سازی نمای ساختمان به ویژه نمای سنگی با استفاده از چندین روش آزموده و مورد تایید سازمان نظام مهندسی تهران اقدام به مهار سنگ نما و مقاوم کردن سنگ های شل شده نمای ساختمان می کند.

استحکام و مقاومت نمای ساختمان

با تراکم سازه های شهری و قرار گرفتن در کنار خیابان ها و پیاده رو ها اصل محکم سازی سنگ نما به شدت اهمیت یافته است ، زیرا که در اثر سقوط تنها یک سنگ ممکن است خطارت جانی جبران ناپذیر و خسارات مالی سنگین را در پی داشته باشد ، بنابراین نمای خوب نمایی هست که علاوه بر زیبایی ساختمان ماندگاری و استحکام کافی را داشته باشد و سلامت ساکنین و عابرین را تهدید نکند .

سنگ مقاوم سازی نشده
سنگ مقاوم سازی نشده

در ادامه به روش های مقاوم کردن انواع نما و به ویژه نمای سنگی می پردازیم .

مقاومت سنگ نما

پرکاربرد ترین و زیباترین نما امروزه نمای سنگی است که هم به دلیل اینکه یک نمای لوکس طلقی می شود از مقاومت ، استحکام و ماندگاری کافی در برابر عواملی طبیعی چون طوفان و .. دارد که تمامی این ویژگی ها وابسته به عملیات مقاوم سازی سنگ نمایی است که ما انجام می دهیم .

بخشی از مقاومت سنگ نما به مرحله اجرای نما بستگی دارد که ابتدا باید دقت کنیم که چه سنگی را برای نمای ساختمان انتخاب می کنیم

برای مثال سنگ های با چگالی کم و خلل و فرج زیاد برای گیرش مناسب با سیمان مناسب تر از سنگ های دیگر می باشند .

مساله دوم اجرای نمای سنگی است که استفاده از سیمان خشک برای گیرش سریع تر نما و بالا بردن سرعت کار که گاها پیمانکار ها در استفاده از سیمان خشک زیاده روی می کنند و باعث عدم چسبندگی سنگ و سیمان می شود .

اسکوپ سنگ نما از موارد بسیار مهم است که هنگام اجرای نما باید به درستی و دقت و مهم تر اینکه برای همه سنگ ها انجام شود ، ضروری است که سیم مورد استفاده در اسکوپ سنگ نما برای مقاوم سازی سنگ نما کاملا ضد زنگ بوده و در دراز مدت بتواند مقاومت سنگ را حفظ کند .

گاها با رعایت موارد بالا مشاهده می شود که سنگ های نما شل شده و ریزش می کنند که در این شرایط تنها راه حل مطمئن استفاده از خدمات پیچ رولپلاک نما می باشد .

محکم کردن سنگ نما و مقاوم سازی نما
محکم کردن سنگ نما و مقاوم سازی نما

مقاوم سازی سنگ نما

این روش در مرحله انجام می شود که اجرای کار کاملا به اتمام رسیده است و پس از گذشت چند ماه یا چند سال مشاهده می شود که سنگ ها به حالت هایی دچار می شوند که نشان از جابه جایی سنگ نما و احتمال ریزش سنگ را هشدار می دهند که در این مرحله بدون اتلاف وقت به محکم سازی سنگ نما یا مقاوم سازی سنگ بپردازید که این کار ر ا نماکاران ماهر ما در اولین فرصت و زیر نظر شما به طور کاملا حرفه ای انجام می دهند .

چند مورد از مواردی که نشان دهنده نیاز فوری نمای ساختمان به تثبیت سازی سنگ و مقاوم کردن نمای کای ساختمان هستند .

  • شکم دادن سنگ نما

اگر چنین حالتی را مشاهده کردید بدانید که در اثر فشار های عمودی سنگ و جدا شدن سنگ از بتن پشتی اتفاق افتاده و هر لحظه احتمال ریزش سنگ نما وجود دارد .

  • عریض شدن بند سنگ های نما

گاها مشاهده می شود که فاصله بین دو سنگ در حال افزایش است ، که این نشان از جابه جایی سنگ ها از جای اولیه خود و از دست دادن چسبندگی کامل به نما هستند که ممکن است در اثر کوچک ترین زمین لرزه و یا باد سنگ ها دچار ریزش و سقوط شوند .

به دو مورد از شایع ترین نشانه های شل شدن سنگ های نما اشاره کردیم که می بایست با مشاهده حتی یک مورد از نشانه های بالا با شرکت مقاوم سازی و محکم سازی سنگ نما بهاری تماس گرفته و با پیچ رولپلاک نما با طناب از خطرات بعدی جلوگیری کنید .

محکم کردن سنگ نما و مقاوم سازی نما
مهار سنگ نما با طناب

روش مقاوم سازی سنگ نما

مقاوم کردن سنگ نما یا مهار سنگ با استفاده از روش های چسبی و پیچ کردن سنگ نما است که بسته به میزان سست و شل بودن سنگ نما و نیز ابعاد سنگ بستگی دارد و هردو این خدمات محکم کردن سنگ نمای ساختمان با طناب انجام می شود و نیاز به هزینه های گزاف داربست نمی باشد .

باید توجه داشت که حتمن پیچ ها و واشرهای مصرفی در مقاوم کردن سنگ نما کاملا گالوانیزه و ضد زنگ بوده و از مقاومت کافی برای نگه داشتن وزن سنگ را داشته باشد . دلیل اینکه پیچ ها باید گالوانیزه باشند مقاومت آن در برابر رطوبت و باران است زیرا با زنگ زدن پیچ عملا 70 درصد کارایی خود را از دست می دهد .

محکم سازی سنگ نمای رومی با طناب

نمای رومی پر نقش و نگار ترین نوع نمای سنگی است که به دلیل ظرافت های معماری انواع سنگ ها با عرض و ارتفاع های بسیار کوچک و بزرگ در ان دیده می شود . و به دلیل استفاده از رابیتس برای اجرای طرح ها ریزش و سقوط سنگ نمای رومی زیاد است و باید راه حل اساسی اندیشیده شود که شرکت نما بهاری این کار را انجام داده و با استفاده از دو روش پیچ کردن سنگ نما و روش چسبی اقدام به مهار سنگ نما باهر ابعاد و اندازه ای می کنیم تا خیال معمار و طراح نما از مقاومت سنگ نما و ماندگاری آن راحت باشد .

حفظ زیبایی نما بعد از مقاوم سازی نما

شاید تصور کنید که با انجام پیچ نما و تعداد زیاد پیچ نمای ساختمان تان زشت خواهد شد اما نگران نباشید ما این اطمینان را می دهیم که به هیچ عنوان به زیبایی ساختمان تان آسیب نمی رسد و پس از انجام محکم سازی سنگ نما با استفاده از بتونه همرنگ سنگ ته پیچ ها را بسته و به رنگ نما در می آید تا به هیچ وجه سنگ نما را دچا ایراد نخواهد کرد .

برای سفارش مقاوم سازی و تثبیت سنگ و مهار سنگ نما با 09126358721 تماس بگیرید .

اشتراک مقاله

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در pinterest به اشتراک بگذارید
در tumblr به اشتراک بگذارید

مقاله های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *