نماشویی ساختمان, بلاگ

نماشویی با واترجت سندبلاست

نماشویی با واترجت سندبلاست

نماشویی با واترجت سندبلاست با قدرت ها و فشارهای متغیر بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ بار توسط شرکت نماشویی تهران برای سطوح مختلف ارائه می شود .

نماشویی با واترجت

شستشوی نما با واترجت به دلیل قدرت و فشار آب که هم قابل تنظیم از طرف دستگاه و هم قابل تنظیم با فاصله نازل تا سطح هست می توانیم انواع کثیفی ها را تا عمق یک میلی متر کاملا تمیز کرده و مانند روز اول تحویل دهیم .

علی رغم استفاده از پیشرفت های تکنولوژی در نما سازی ساختمانها و استفاده از مواد با کیفیت در آنها، نیاز به نماشویی نه تنها کاهش نیافته، بلکه با افزایش آلودگی های محیطی و تاثیر شدیدتر عوامل محیطی روی نمای ساختمان، نیاز بیشتری به شستشوی نمای ساختمان ها احساس می شود. برای انجام نماشویی، روش ها و وسایل خاصی مورد نیاز است.

عکس نمونه کار نماشویی با واترجت سندبلاست
نماشویی ساختمان با واترجت سندبلاست

نماشویی ساختمان ، باعث تمیز شدن نما و زیباتر به نظر رسیدن ساختمان می شود. علاوه بر این، نماشویی با از بین بردن آثار عوامل مخرب محیطی مانند آفتاب، آلودگی هوا، زلزله، باران های اسیدی، تغییرات دمایی و … عمر نما و کل ساختمان را افزایش می دهد.

از ابتدای کار نماشویی تا کنون روش های مختلفی به کار گرفته شده و وسایل متفاوتی جهت انجام این کار تولید شده است. رایج ترین مواد مورد استفاده در نماشویی به شرح ذیل می باشد:

نماشویی با استفاده از دستگاه واترجت

هنگامی که نمای ساختمان، جرم و کثیفی چندانی ندارد، از آب برای شستشوی نما استفاده می شود. در این حالت، آب شهری با دستگاهی به نام واترجت و با فشار بالا به نمای ساختمان پاشیده شده و کثیفی های نما را از بین می برد. این دستگاه، با برق تک فاز کار می کند.

بعضی اوقات، جرم و آلودگی نمای ساختمان به حدی است که با آب به تنهایی پاک نمی شود. در این شرایط، از دستگاه واترسندبلاست نما استفاده می شود. در کلمه سند بلاست، سند به معنای ماسه، واتر به معنای آب و بلاست به معنای پاشیدن است.

بسته به نوع جرم و آلودگی نما، در این دستگاه از سیلیس های دانه بلند استفاده می شود. این سیلیس ها به همراه آب پرفشار، از دستگاه خارج شده و هر گونه جرم و آلودگی را از نمای ساختمان پاک می کند. این دستگاه، برای کار کردن نیاز به برق سه فاز دارد.

نماشویی با استفاده از اسید

از این ماده، زمانی استفاده می شود که نمای ساختمان از سنگ بوده و جرم و آلودگی زیادی داشته باشد. با استفاده از اسید، کثیفی های نما را از بین برده و باعث جلای سنگ نما می شود.

استفاده از پولیش و مواد نانو در نماشویی

پولیش، ماده ای از جنس پلیمر است که باعث تمیزی و جلای نما می شود. مواد نانو، تاثیری به مراتب بیشتر از پولیش دارند. از این مواد، پس از نماشویی استفاده شده و باعث می شوند نمای ساختمان در برابر آلودگی ها غیر قابل نفوذ شود.

غیر از مواد شوینده که در نظافت نما استفاده می شود، وسایل دیگری نیز برای انجام این کار مورد نیاز است. با توجه به میزان وقت مورد نیاز و شرایط محیط کار، از سه روش جهت نماشویی استفاده می شود. روش اول استفاده از داربست است که در محیط های خلوت و هنگامی که وقت زیادی برای انجام کار داریم استفاده می شود.

روش دوم، استفاده از بالابر است که نسبت به روش داربست، از سرعت بیشتری برخوردار است، اما در همه محیط ها قابلیت اجرا ندارد. روش سوم که سرعت بالایی در انجام کار دارد، روش راپل است که در هر زمان و مکانی امکان اجرا دارد.

 به طور کلی، نماشویی ساختمان با هر روش و وسیله ای که انجام شود، تاثیر مثبتی روی نگهداری و تمیزی ساختمان و نمای آن دارد.

برای سفارش نماشویی با واترجت سندبلاست با شماره ۰۹۱۲۶۳۵۸۷۲۱ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *