پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک نما با طناب و بدون نیاز به داربست توسط شرکت بهاری در تهران ارائه می شود .

قطعا شما در ساختمان های محله یا در آشنایان دیده یا شنیده اید که صحبت از محکم کردن سنگ نما توسط پیچ و رولپلاک نما انجام می شود را شنیده اید شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که پیچ و رولپلاک سنگ نما چیست؟ و چرا انجام می شود .

پیچ و رولپلاک سنگ چیست ؟

به زبان ساده به عمل محکم کردن سنگ به بتن پشت سنگ توسط ابزار های خارجی مانند پیچ و رولپلاک که توسط یک فرد نماکار با دریل انجام می شود را پیچ و رولپلاک نما گوییم . باید دقت داشته باشیم که اگر سنگی از نما شل شده باشد احتمال افتادن ان در شرایطی مانند زلزله و طوفان و نشست های که در اثر وزن ساختمان اتفاق می افتد بسیار زیاد است و علاوه بر خطرات مالی خطرات جانی بسیاری نیز دارد .

امروزه با پیشرفت طراحی نما انواع سنگ های مناسب و نماماسب برروی نما اجرا می شود که اکثرا ابعاد بزرگی دارند طبیعی است که ابعاد بزرگتر چسبندگی کمتر و وزن بیشتری دارند و احتمال سقوط این سنگ ها بسیار بالا است . پس ضروری است که این نوع سنگ ها حتمن با پیچ و رولپلاک سنگ به ساختمان محکم شوند .

پیچ و رولپلاک سنگ
پیچ و رولپلاک سنگ

پیچ و رولپلاک نما

امروزه نمای ساختمان ها از متریال های مختلف مانند سنگ، کامپوزیت،شیشه و آجر و غیره طراحی و ساخته می شوند . که هر کدام از این انواع نماها نقاط ضعف و قوت مخصوص خود را دارند برای مثال شیشه زود کثیف می شود و تمیز کردن آن هزینه بر است و همچنین در مواقع زلزله و باد احتمال شکست و ریزش زیادی دارد .

اما بحث امروز ما در مورد نماهای سنگی است که دارای ضعف کم و نقاط قوت بیشتری است می باشد نمای سنگی عمر و ماندگاری بالایی برروی نما دارد و همچنین رنگ و زیبایی خاصی به ساختمان می بخشد اما تنها ضعف سنگ در نما وزن و چگالی زیاد و همچنین جذب کم سیمان است که اینها در کنار هم موجب ریزش سنگ نما در دراز مدت می شود . راه حل کار پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان است

سایز پیچ مناسب برای محکم کردن سنگ به نما؟

در جواب این سوال کاملا ابعاد و طول پیچ و رولپلاک مصرفی در نما به سنگ و وزن ان بستگی دارد طبیعی است که پیچ های مقاوم تر برای سنگ های سنگین تر مانند گرانیت و … مصرف می شود عمل دوم در تعیین طول پیچ ضخامت و سختی سنگ است برای سنگ های ضخیم از پیچ های دراز تر استفاده می شود تا گیرش لازم برای نگه داشتن سنگ بررروی نما را داشته باشد .

به عنوان مثال پیچ ۶ سانتی برای سنگهای با ضخامت ۱٫۵الی ۲ سانتی متر مناسب است و پیچ ۸ سانتی برای سنگ های ۲٫۵ سانتی به بالا استفاده می شود .

پیچ و ابزار مصرفی در پیچ و رولپلاک نما

پیچ های مصرفی در پیچ و رولپلاک نما ۵ الی ۷ سانتی گالوانیزه ضد زنگ است که توسط دریل هیلتی یا چکشی همراه با رولپلاک به بتن محکم پشت سنگ بسته می شود. ابزار های فرود و سقوط نماکار مختلف است می تواند طناب راپل یا داربست باشد همچنین می تواند پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با کلایمر صورت بگیرد و یا با جرثقیل

پیچ رولپلاک
پیچ رولپللاک

نوع پیچ مناسب برای نما

برای استفاده از پیچ درست باید شرایط و مکان استفاده پیچ را درنظر بگیریم اگر مکان پیچ در فضای باز و در معرض باران و آب قرار دارد باید از پیچ های گالوانیزه استفاده شود این پیچ ها در برابر زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد ولی اگر محل ما در داخل مانند پارکینگ ها باشد می توان از پیچ های معمولی استفاده نمود .

البته گفتنی است که پس ازرولپلاک نما محل پیچ کاملا با بتونه پوشانده می شود و محافظت می کند در برابر اب و هوا .

پیچ و رولپلاک نمای سنگی

منظور از سنگ ،سنگ نما یا سنگ دیوار و هر جای ساختمان می تواند باشد . پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما بهترین روش برای جلوگیری از سنگ نما یا سایر قسمت های یک ساختمان است .

چرا که هم روش اجرای آن با وجود طناب بسیار سریع شده و هم قیمت تما شده انجام پیچ و رول پلاک نما بسیار اقتصادی و مناسب است .تمامی وسایلی که در این روش مصرف می شود پیچ ۵-۷ سانتی گالوانیزه و رولپلاک پلاستیکی ،دریل دور متغیر و کمی وجدان کاری و مهارات نماکار است .

پیچ و رولپلاک نما با روش بتونه

تنها راهی که به فکر همه ما می رسد این کلمه است . وقتی مشاهده کردید که حتی یک سنگ برروی نما از نما جدا شده حتی در حد چند سانتی متر باید بدانید که همه سنگ ها احتمال افتادنشان وجود دارد .

چون همه سنگ ها به یک روش اجرا شده اند تنها درصورتی نیاز به پیچ رولپلاک نما نیست که سنگ در موقع اجرای نمای ساختمان اسکوپ شده باشد .در غیر این صورت باید پیچ و رول پلاک نما انجام شود .

شاید این سوال برایتان پیش آید که برای پیچ کردن سنگ نما باید آن را سوراخ کرد و فلز پیچ براق بوده و در نما معلوم می شود برای آن چه فکری کنیم؟ اصلا نگران نباشید .

پیچ و رولپلاک سنگ ریخته شده
پیچ رولپلاک سنگ ریخته شده

بتونه همرنگ سنگ برای بستن ته پیچ نما

پس از انجام پیچ سنگ نما ته پیچ به صورت براق روی سنگ نما معلوم می شود ما برای رفع این مشکل بتونه ای کاملا همرنگ با سنگ تهیه کرده و برروی سوراخ های پیچ می زنیم تا هیچ اثری از پیچ و رولپلاک نما نباشد .

با این کار دیگر اثری از اقدامات که برای محکم کردن سنگ انجام شده نمی ماند .و نما مانند روز اول می ماند .

پیچ و رولپلاک سنگ نما

سنگ های به کار رفته در نمای ساختمان اعم از سرامیک ،گرانیت ،و در برخی موارد تراورتن و سایر سنگ های مصرفی در نما به دلیل سنگینی و قدرت چسبندگی کمی که با ساختمان دارند پس از مدتی شل شده و احتمال سقوط و ایجاد خصارات جانی و مالی جدی می شود.

که در این راستا گروه کفسابی و نماشویی بهاری با در دست داشتن امکانات و افراد مجرب می تواندسنگ نمای شما را به پیچ و رولپلاک و با طناب و بدون داربست در جای خود سفت کرده و اطمینان خاطر را از لحاظ ایمنی و ماندگاری سنگ در نما را به شما تقدیم کند.

پیچ و رولپلاک برروی سنگ هایی که در جای خود محکم نیستند و نیز برای تقویت و جلوگیری از در رفتگی سنگ از جای خود طی مراحل زیر اجرا می شود.

 1. مرحله اول شناسایی سنگ نمای ساختمان و محاسبه ابعاد و اندازه پیچ و مصالح مورد استفاده می باشددر هر ۵۰ سانت از سنگ نمای ساختمان یک پیچ ۶ یا ۷ سانتی که گالوانیزه است نصب می شود.
 2. که اگر ابعاد سنگ حدود ۵۰ سانت باشد روی هر سنگ دو عدد پیچ زده می شود .
 3. اگر ابعاد سنگ در قسمتهایی مانند ستون و یا جاهای دیگر نما حدود ۱۰ سانت باشد باید ابتدا با دریل معمولی سنگ را  سوراخ کنیم تا به بتن پشت سنگ میرسیمبا استفاده از دریل ضربه ای بتن را سوراخ کرده
 4. پیچ رولپلاک مناسب نما را در محل قرار می دهیم و سفت می کنیم
 5. مرحله مهم که باید و باید برای حفظ زیبایی نما انجام شود
 6. پوشاندن روی پیچ و رولپلاک با بتونه و چسب همرنگ سنگ نما می باشد.

تثبیت سنگ نما با پیچ

برای ما پیش آمده که وقتی کارفرما برای مقام سازی سنگ نما تماس گرفته است و ادعا کرده است که تمامی قسمت های ساختمان به جز قاب ها و روی ستون ها اسکوپ شده اند و اصلا امکان ریزش ندارد و ما به عنوان مشاور توصیه کرده ایم که هزینه پیچ کردن نما بسیار ناچیز است و بهتر است کل نما پیچ و رولپلاک شود اما کارفررما قبول نکرده است .

 متاسفانه پس از گذشت مدت کوتاهی تماس گرفت و اعلام کرده اند که سایر قسمت ها نیز دچار ریزش یا شل شدن سنگ از نما شده است پس از بررسی و کارشناسی به این نتیجه رسیده ایم که اسکوپ ها به دلیل عدم مرغوبیت مواد اسکوپ زنگ زده و از بین رفته است . و دوباره اقدام به پیچ و رولپلاک نما کرده ایم .باید بدانیم که حتی سنگ های اسکوپ شده را نیز باید تثبیت و مقاوم سازی کرد .

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

برای ارزیابی و بررسی هزینه یک ساختمان و اینکه چقدر زمان برای پیچ و رولپلاک سنگ نما لازم می باشد . در ابتدا کارشناسان ما باید کار را بررسی کنند . بعد از هر رویت نما تشخیص موارد زیر برای هزینه دادن نما لازم است .

 • جنس سنگ نما
 • کیفیت و نوع سنگ
 • نوع کارگذاری سنگ و طراحی نما روی قیمت تاثیر دارد .
 • متراژ بر ساختمان
 • تعداد طبقات
 • تعداد پیچی که میخواهد بکار رود.
 • ارزیابی زمان پروژه

تمامی این موارد در قیمت پیچ رولپلاک سنگ نمای ساختمان مهم است وهر کدام دارای ضریبی است که در برنامه های محاسبه زینه کارشناسان ما وجود دارد و یک قیمت ضریب دار و منصفانه را دارد .

پیچ و رولپلاک نما با طناب
پیچ و رولپلاک نما با طناب

پیچ و رولپلاک نما در تهران

تهران در یک موقعیت جغرافیایی ویژه واقع شده است به نحوی که برروی گسل بزرگ ری و همچنین در مسیر بادهای تند فصلی قرار دارد که هرروز این عوامل از عوامل خطرناک برای قسمت های مختلف ساختمان هستند و بخصوص باعث ریزش در سنگ نما که درصورت وقوع می تواند خطرات جانی و مالی زیادی داشته باشد ، به همین خاطر پیچ و رولپلاک نما در تهران از اهمیت بالایی برخوردار است .

یکی از خدمات گروه که مربوط به نما و محکم کردن سنگ نما می باشد که قیمت ارایه آن به صورت زیر می باشد. قیمت پیچ رولپلاک سنگ نما به صورت دانه ای و یا تعداد محاسبه می شود .

و اینکه پیچ و رولپلاک نما با طناب انجام شودیا با طناب بسیار مهم و قیمت انجام هر نوع از پیچ و رولپلاک سنگ متفاوت می باشد . مساله دیگر در هزینه پیچ رولپلاک سنگ نما جنس ،اندازه،بتونه همرنگ نما برای استتار پیچ و رولپلاک،ارتفاع ساختمان و غیرهدخیل است اما گروه خدمات ساختمانی بهاری با در نظر گرفتن تخفیفات ویژه قیمت های محکم کردن سنگ نمارا به صورت زیر ارایه می دهد.

زمان مناسب انجام پیچ و رولپلاک نما

اصل قضیه این است که زمان مناسب پس از اتمام ساخت ساختمان است اما خب طبیعی است که کسی در این زمان به فکر افتادن یا شل شدن سنگ نیست . بنابراین اگر کوچک ترین نشان از شل شدن سنگ نما اعم از جابهجایی افقی یا عمودی سنگ،به هم ریختن بند سنگ ها،خالی شدن بند سنگ و شکستن سنگ همه نشان از بارهای اضافی برروی سنگ است که در اثر سست بودن سنگ های مجاور یا بالای وارد می شود هر یک از این نشانه ها را دیدید بدانید سریعا باید پیچ و رولپلاک سنگ را شروع کنید.

ریزش سنگ نما در روز ها طوفانی و یخ زدگی یا باران شدید شذت می یابد پس هر چه سریع تر قبل از بد شدن شرایط با پیچ کردن سنگ نما را شروع کرد .

انواع رولپلاک از دید تخصصی

 • رولپلاک پروانه : این نوع رولپلاک به دلیل داشتن شاخه های زیاد در شرایطی مصرف دارد که پشت کار شل باشد یا حتی خالی باشد مانند رابیتس ،کناف و … با باز شدن شاخک ها سطح تماس خوبی می دهد و مقاومت خوبی دارد.
 • رولپلاک فیشر : این رولپلاک با نام رولپلاک آلمانی هم شناخته می شود . این رولپلاک با جمع شدن در پشت قطعه برای سطوح محکم ولی تو خالی بسیار مناسب است و برای نگه داری قطعات استفاده می شود .
 • رولپلاک توکار : رولپلاک مصرفی در پیچ رولپلاک نما است.این نوع پیچ برای سطوح است که پشت آن سفت است مانند بتن یا ملات که تمامی نماهای سنگی به این شکل هستند این رولپلاک با قرار گرفتن داخل بتن و بستن پیچ باز می شود و داخل بتن گیر می کند با این روش سنگ را به نما اسکوپ می کند .

تمامی خدمات گروه با کیفیتی عالی و تضمین کیفیت انجام میگیرد پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان های بلند با طناب می توان گفت که بیشتر و یا صدردصد سنگ های که در نمای ساختمان کار می شوند.

به دلیل وزن زیاد و قدرت اندکی که در حذب مواد سیمانی دارند پس از گذشت مدت کوتاه و یا حتی ساعاتی پس از اتمام کار چسبندگی و مقاومت خود را از دست داده و در صورت سقوط می تواند پشیمانی و آسیب های جبران ناپذیر مالی و جانی برای مردم و عابرین و ساکنین را در پچی داشته باشد. لذا می توانید با هزینه و مبلغ منصفانه بهارین کیفیت و اطمینان خاطر را از گروه کفسابی و نماشویی بهاری درخواست کنید.

پیچ و رولپلاک انواع نما

پیچ و رولپلاک نمای سنگی و سرامیکی و نصب کردن سنگ هایی که از قبل در اثر باید یا سستی افتاده اندبا استفاده از پیچ های ۶ سانتی متری گالوانیزه ضد زنگ انجام می شود . و سپس بتونه همرنگ نما برروی ان زده می شود تا نمای زیبایساختمان زیبایی خود ار با جای پیچ از دست ندهد .

روش کار به این صورت است که از هر ۵۰-۶۰ سانت از سنگ نماحدود یک پیچ ۶-۷ سانتی گالوانیزه نصب می شود . که اگر ابعاد سنگ کوچک باشد محاسبات و پیچ های لازم تفاوت دارد .

ابتدا با استفاده از دریل معمولی سنگ نما با دقت و بدون ضربه سوراخ شده و با سوراخ شدن سنگ نما بدون شکستگی به بتن محکم پشت سنگ می رسیم . که این بتن مقاومت بالا دارددر این مرحله بتن با استفاده از حالت چکشی دریل سوراخ شدهو پیچ در آنجا قرار داده شده و با پیچ بند سفت می شود سپس به اندازه سر پیچ بتونه برروی نما مالیده می شود تا سر پیچ کاملا مخفی شود .

مقاوم سازی سنگ نما در برابر زلزله

با توجه به زلزله های اخیر تهران و کرج و سایر نقاط کشور واحتمال بازگشت آن شرط احتیاط الزام می دارد تا ما ایمنی ها و اقدامات لازم را انجام دهیم.

 سنگ نما به دلیل چسبندگی و تماس بسیار ضعیف که با ساختمان دارد با تنش ها و نیرو های بسیار ضعیف از نما جدا شده و سقوط می کند که می تواند منجر به خسارات جانی و مالی گرددراه چاره محکم کردن سنگ نما در جای خود به وسیله پیچ و رولپلاک  نما مناسب می باشد با پیچ رولپلاک کردن سنگ نمای ساختمان سنگ ها به طور کامل به بتن نما پیچ میشوند و در مقابل نیروی زلزله و سقوط کردن مقاوم می شود.

سنگ نما

نما یکی از مهم ترین قسمت های ساختمان است که درصد بالایی از زیبایی و ارزش ساختمان به آن بستگس دارد.از این رو در انتخاب سنگ باید نهایت دقت و ظرافت را به خرج داد تا سنگ انتخاب شده نما دارای ویژگی های زیر باشد.

 1. سنگ نما متخلخل بوده و قدرت جذب آب کافی برای واکنش هیدراسیون با سیمان
 2. چگالی سنگ نسبت به سنگ های سنگین کم بوده و انرژی وزن کمی داشته باشد
 3. برش و شکل دادن به سنگ نما راحت بوده و شکننده و ترد نباشد
 4. در مقابل اسید و آلودگی مقاومت قابل قبول داشته باشد
 5. در مقابل یخ زدگی و آب شدن های متوالی مقاوم باشد

ما سعی در این داریم تا نهایت رزایتمندی و ایمنی و اطمینان خاطر را برای شما مشتریان گرامی فراهم کنیم. امیداست با همایت ها و اعتماد شما عزیزان ما   گروه ما در امر خدمت رسانی به هم میهنان

بیمه نامه حوادث نماکار

شرکت ارتفاع کاران عادل دارای بیمه حوادث و مسیولیت نیز می باشد و تمامی تکنسینهای پیچ و رولپلاک نما این شرکت دارای بیمه نیز هستند و برای اسودگی شما عزیزان در قرارداد ذکر شده است. که شرکت خدمات ساختمانی عادل دارای بیمه می باشند و کارفرما هیچ مسیولیتی در قبال حوادث ندارد .

ضمانت کاری پیچ رولپلاک نما

شرکت ارتفاع کاران کرج با بیش از ۲۵ سال سابقه کار در ارتفاع میباشد . که در این مدت با افتخار توانستیم که با انجام پروژه های بسیار فراوان و البته موفق . نهایت رضایتمندی مشتریمان را دریافت کنیم و انجام این کارهادر ضمیمه پیچ و رولپلاک سنگ نما که یکی از تخصصی ترین کارهای ما نیز می باشد،که در ادامه توضیح خواهم داد که ما از چه پیچ و ورلپلاک های استفاده می کنیم .

ما تمامی خدمات در زمینه سنگ نما ، پیچ و ورلپلاک نما ،نصبتوری،نقاشی نما نماشویی،سیمانکاری،پولیش و نانو و اب بندی نما و تمامی خدمات مربوط به نما با ضمانت کتبی وبهترین کیفییت انجام می دهیم . برای اطلاع از بند های قرار داد می توانید با ما تماس بگیرید و نمونه قرار داد را به طور رایگان از ما دریافت کنید.

برای سفارش خدمات پیچ رولپلاک سنگ نما با شماره ۰۹۱۲۶۳۵۸۷۲۱ تماس بگیرید. 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در reddit به اشتراک بگذارید
در pinterest به اشتراک بگذارید
5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *