لیست خدمات

براق کردن سنگ کف

براق کردن سنگ کف

پولیش سنگ یا براق کننده جهت براق و درخشان کردن سطوح سنگی که ماهیت براق شدن دارند و در ابتدا براق بوده اند و پس از گذشت مدتی مات و کدر شده اند استفاده می شود ، با انجام کار پولیشینگ سنگ کف می توان براق کردن سنگ کف را به درستی انجام داد .

در واقع می توان گفت پولیش به منزله واکس سنگ استفاده می شود و آنرا تا حدودی براق می کند پولیش زدن سنگ کف و ساب زنی باید توسط فرد ماهر و حرفه ای در این زمینه اجرا شود در غیر اینصورت مشکلات و خصاراتی ایجاد خواهد شد.

براق کردن سنگ کف
کفسابی برای براق کردن سنگ کف

مراحل پولیش سنگ

 1. ابتدا سطح مورد نظر باید از هر نوع کثیفی و چربی تمیز شود(کفسابی یا کفشویی)
 2. کف مورد نظر را با دقت خشک میکنیم هیچ رطوبتی نباید باقی بماند
 3. پولیش سنگ  را توسط تی حوله ای بر قسمت محدودی از کف پخش کنید
 4. مدتی صبر کنید تا مایع کمی سفت شود
 5. با استفاده از دستگاه پولیشر مایع را ساب بزنید (این کار باید با فرچه نرم انجام شود)
 6. سپس کف مورد نظر را با دستمال مالش دهید.
 7. با انجام این مراحل براق کردن سنگ کف به اتمام رسیده و یک سطح شفاف دارید .
پولیش برای براق کردن سنگ کف /رزین کاری برای ترمیم سنگ طبیعی
پولیش برای براق کردن سنگ کف /رزین کاری برای ترمیم سنگ طبیعی

پولیش ها مورد استفاده توسط تکنسین های شرکت بهاری از نوع موم بوده و به راحتی از بین نمی رود و می توان تضمین کرد که در دراز مدت برروی سطح سنگ طبیعی ماندگار بوده و همچنان آن را براق نشان می دهد. البته می توانید با تکرار مراحل براق کردن سنگ کف در هر مرحله به براقیت بیشتر سنگ برسید و این کار شدنی است.

مواد پولیشی برای براق کردن سنگ

این مواد ترکیبات ساخته شده از دانه های ریز و باکیفیت آلومینیوم یا اکسید قلع هستند که برروی سنگ مالیده می شوند .و این کار باعث ایجاد لایه ای مانند لایه الماس می شود و باعث درخشش و براقیت سنگ ساختمان می شود .گاها با افزودن اسید هایی مانند اگزالیک یا اگزالات تاثیر بسیار بهتری می گذارد و فرایندی شبیه به فراید کریستال شدن اتفاق می افتد .این ماده برروی کفپوش سنگی ریخته می شود و با اضافه شدن آب دوغاب سفید رنگی تشکیل می شود و سپس این دوغاب توسط موتور یا دستگاه کفسابی برروی کف سابیده می شود و فراید کریستال شدن اتفاق می افتد .

پاک کردن لکه از روی کف

انواع لکه ها ممکن است برروی سنگ کف ایجاد شود که می تواند در اثر تردد ، ترشحات خود سنگ و یا لکه های در اثر روش های پاک کردن اشتباه و استفاده از مواد نامناسب برروی کف ایجاد می شود : مانند سرکه ، جوهر نمک و … برخی لکه ها سطحی و برخی عمقی هستند که طبیعتا با روش های معمول از بین نمی رود و نیاز به لایه برداری و رسیدن به عمق سنگ را دارد .

می توان بعد از تمیز کردن کف به وسیله کف سابی و لایه برداری از مواد پولیش سنگ جهت براق و درخشان تر کردن سنگ استفاده نمود براق و درخشان کردن سنگ با استفاده از کف سابی پولیش روش های مختلفی برای براق و درخشان کردن سنگ کف وجود دارد اما به جرات می توان گفت ماندگارترین،مناسب ترین،ارزان ترین و معقول ترین آنها سنگسابی پولیشر می باشد

براق کردن سنگ کف طبیعی با کفسابی ایتالیایی
براق کردن سنگ کف طبیعی با کفسابی ایتالیایی

آیا می توان با پولیش سنگ طبیعی می توان هر سنگی را براق کرد؟

سنگ های طبیعی باید به یک مرحله ای مشخص از صیقلی و تمیزی برسد تا بتوان از پولیش سنگ برای براق کردن آن استفاده کرد ، و این درجه صیقلی مشخص تا لقمه ایتالیایی می باشد ، یعنی باید تمامی مراحل کفسابی انجام شود و سنگ طبیعی به نهایت صیقل و شفافیت از راه ساب زدن برسد و در نهایت از پولیش سنگ برای براق کردن بیشتر سنگ استفاده می کنیم .

پولیش سنگ را برای سنگ های متخلخل و یا طرح دار نمی توان استفاده کرد و این به دلیل گیر کردن موم در منافذ آن می باشد که در دراز مدت باعث جذب کثیفی و زشت و کدر شدن سنگ کف می شود .

کف سابی پولیشر

کف سابی پولیشر به نوعی از ساب زنی سنگ کف گفته می شود که در آن در ساب های دست پرداخت از لقمه سنگ های پولیش دار استفاده می شود که این کار پولیش را در عمق سنگ نفوذ می دهد و از این رو ماندگاری و درخشندگی واقعی را به سنگ می دهد به این کار پولیش سنگ با کف سابی گفته می شود.

روش های مختلفی برای براق و درخشان کردن سنگ کف وجود دارد که هر کدام مزیت و معایب خود را دارد یک روش صیقل و براق کردن سنگ هزینه بر اما کیفیت بسیار بالایی دارد و روش دیگر کیفیت قابل قبول و هزینه معقولی دارد .ما همه این روش ها را برسی می کنیم تا بهترین روش کفسابی سنگ تهران را در یابیم .این چهار روش عبارتند از بوفینگ یا پودر های پرداخت سنگ،سنگ زنی یا کفسابی یا سنگسابی،کریستالیزاسون و استفاده از پوشش های براق کننده مانند مواد لمینتی هر یک از این چهار روش برروی انواع سنگ ها تاثیرات فوق العاده ای میزارد .

براق کردن سنگ ساختمان
براق کردن سنگ ساختمان

سنگسابی یا سنگ زنی تخصصی روش براق کردن سنگ

فرایند سنگ سابی و کفسابی با بلور های الماسی انجام می شود و یک روش مکانیکی برای براق کردن و صیقل دادن انواع سنگ ساختمان تهران است .در این روش با ساینده های الماسی سنگ زنی سطح سنگ با لقمه های الماسی با درجه بندی زبری و سختی مختلف برروی سنگ سابیده می شود .در زیر دستگاه های سنگسابی سنگ زنی سه تا شش عدد لقمه های الماسی قرار می گیرد ، و این دستگاه با ۱۷۵ دور در دقیقه می چرخد و الماس های در زیر دستگاه درخشش و حالت آینه ای فوق العاده ای برای سطح سنگ ایجاد می کند .این لقمه های الماسی از درجه بندی های مختلف ساخته شده اند تا بلند ترین ناهماری ها را برداشته و حتی کوچک ترین خراش ها را از روی سطح سنگ برطرف کنند . بعد از اتمام مراحل ساب می توان به براق کردن سنگ کف پرداخت .

واکس سنگ ساختمان برای براق کردن سنگ

بلور سازی یا واکس زنی سنگ یکی از عالی ترین و ساده ترین روش های درخشان کردن سنگ خانه شما است .در روش واکس سنگ یک ماده شیمیایی برروی سنگ اسپری می شود و با پد های پلاستیکی و رزینی با چرخش دستگاه کفسابی با سرعت ۱۵۰ دور در دققه موجب ایجاد یک لایه جدید شبیه به خود سنگ ایجاد می شود که براقیت فوق العاده ای دارد .

برای براق کردن سنگ کف طبیعی یا پاک کردن لکه از کف با شماره ۰۹۱۲۶۳۵۸۷۲۱ تماس بگیرید .

‫3 نظر

 • منصوری گفت:

  واقعا با کاری که این گروه انجام میده سنگ عین آینه براق و درخشان میشه بی نظیر بود .

 • ایمانی احسان گفت:

  برای براق کردن سنگ کف باید مواد براق کننده با دستگاه زده بشه یا خودمون هم میتونیم بزنیم ؟

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  Call Now Button۰۹۱۲۶۳۵۸۷۲۱(تماس بهاری)