تخفیف ویژه!! تماس با آقای بهاری

646 06 06 0912

۱۰ دلیل فواید کفسابی و ضرورت انجام آن ، شامل چه مواردی می شود ؟

کفسابی شامل چه خدماتی می شود؟

کفسابی از جمله عملیات هایی است که برای زیبا سازی سنگ ها استفاده می شود. در این مقاله می خواهیم در مورد ضرورت این عملیات در ساختمان ها صحبت کنیم و شما را با این کار و مزیت های آن آشنا سازیم. این روش یک تخصص مهم می باشد که امروزه به دلیل بالا رفتن قیمت سنگ و مصالح ساختمانی بسیار پرطرفدار می باشد و رونق پیدا کرده است.

کفسابی چیست؟

پیش از آنکه به بیان دلایل و ضرورت های کفسابی سنگ های ساختمانی بپردازیم، بهتر است در وهله اول با این فرآیند بیشتر آشنا شویم. به طور کلی در اثر گذشت زمان سنگ های کف دچار آسیب دیدگی می شوند. به گونه ای سطح زمین ساختار یکدست و صاف خود را از دست می دهد. در این فرآیند یک لایه بسیار نازک از سطح سنگ برداشته می شود. این کار سبب می شود تا سطح سنگ های کف ساختمان کاملا یکدست و صاف شود. علاوه بر این با انجام این عملیات، سطح سنگ های ساختمانی براق شده و به عبارتی سنگ ها زیبایی خود را به دست می آورند. به این ترتیب با کفسابی سنگ های ساختمان می توانید ساختمان را از حالت بی روح در بیاورید و جلای خاصی به ساختمان بدهید. این روش را اصلا نمی توان با دست و مواد شوینده انجام داد. به طور کلی این روش باید با دستگاه های پیشرفته و تخصصی و نیروی کاربلد انجام‌گیرد. با استفاده از این روش سنگ های کف براق می شود و تا مدت طولانی این تمیزی و براق بودن همراه سنگ می باشد.

عکس نمونه کار ۱۰ دلیل فواید کفسابی و ضرورت انجام آن ، شامل چه مواردی می شود ؟
خدمات کفسابی شامل چه مواردی می شود ؟

فواید انجام کفسابی

به طور کلی انجام این عملیات تنها به زیبایی و یکدست کردن سطوح محدود نمی شود. در این قسمت به برشمردن برخی از مزایای این کار می‌پردازیم تا اگر قصد انجام آن را دارید با علم به انجام آن بپردازید:

افزایش عمر مفید سنگ

به جرات می توان گفت که از جمله مهمترین دلایل ضرورت کفسابی ساختمان ها افزایش طول عمر مفید سنگ ها است. به طور کلی یکی از دلیل های عمده برای کاهش طول عمر مفید سنگ‌ نمای ساختمان وجود درزها و شکاف های بین سنگ ها می باشد. این درز و شکاف ها سبب می شود که به مرور زمان آب به داخل سنگ‌ نفوذ پیدا کند و خرابی را بیشتر و عمیق‌ تر نماید. پس این کار سبب می شود که این درزها و شکاف ها ازبین برود و عمر مفید سنگ افزایش یابد. با بالا رفتن قیمت سنگ‌ این روش برای ساختمان ها می تواند بسیار به صرفه و اقتصادی باشد.

افزایش زیبایی

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، از جمله دلایل بسیار مهم این روش افزایش براقی و زیبایی سنگ ها است. به طور کلی در این فرآیند یک لایه از روی سطح سنگ ها برداشته می شود. به این ترتیب لایه رویی که عمدتا ظاهر مناسبی ندارد، حذف شده و لایه زیرین که در آن رگه های سنگ به وضوح دیده می شوند، ظاهر می شود. لازم به ذکر است که برای انجام این عملیات و صیقلی کردن سنگ ها باید از تجهیزات مخصوصی استفاده شود.

حذف پستی و بلندی ها

از دیگر دلایل ضرورت کفسابی می توان به حذف پستی و بلندی ها اشاره کرد، اگر این عملیات به درستی انجام شود پستی بلندی های روی سنگ و درزهای آن ازبین می رود و با لمس کردن نیز آنها مشخص نمی شود.

کفسابی و پاکیزه کردن سنگ ها

این عملیات سبب می شود مواد چسبی و مصالح و سیمان از روی سنگ به طور کامل پاک شود و سنگ یکدست و صیقلی باشد. این روش آسیب دیدگی های سنگ را از بین می برد، مخصوصا اگر بر روی سنگ مواد اسیدی ریخته شده باشد این کار به طور کامل آن را ترمیم و پاک می کند.

نو کردن سنگ های قدیمی

اگر مدت زیادی از عمر سنگ های نما گذشته باشد دیگر‌ با شستشو ساده و با مواد تمیز‌ نمی‌شود. کفسابی یک روش عالی برای این گونه سنگ ها می باشد که باعث می شود یک لایه نازک از روی سنگ های قدیمی‌برداشته شود و ظاهری نو و شفاف به خود بگیرد.

کفسابی شامل چه مواردی می شود؟
ضرورت انجام کفسابی

از بین بردن آسیب های ناشی از مواد شیمیایی

به طور کلی سنگ ها در اثر تماس با مواد اسیدی و شیمیایی مانند وایتکس پس از مدتی دچار آسیب دیدگی می شوند. استفاده از این روش سبب می شود تا سطح این سنگ ها کاملا یکنواخت شود و اثری از مواد شیمیایی بر روی آن ها وجود نداشته باشد.

جلوگیری از تعویض سنگ

بعد از انجام این کار سنگ ها ظاهری نو و بسیار براق به خود می‌گیرند. این روش یک کار تخصصی می باشد که سنگ هر مکانی بعد از گذشت مدت زمانی نیاز به انجام دارد. قیمت کفسابی ساختمان با توجه به دستگاه های موجود و خدماتی که آن مجموعه ارائه می دهد متفاوت است.

قیمت مناسب

به طور کلی قیمت کفسابی ساختمان ها در مقایسه با سایر عملیات ها برای احیای سنگ بسیار ارزان تر است و همین امر موجب شده تا بسیاری از افراد این عملیات را در نظر بگیرند.

پولیش سنگ

از دیگر ضرورت های این عملیات می توان به پولیش سنگ کف ها اشاره کرد. با پولیش سنگ ها می توان به طور قابل توجهی طول عمر سنگ ها را افزایش داد.

استفاده از نیروی متخصص

وجود نیروی متخصص کفساب و کاربلد در فرآیند کفسابی سبب می شود تا افراد از کیفیت انجام این عملیات اطمینان حاصل کنند. کار را باید به کاربلد سپرد!

کفسابیته وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۴۶ ۰۶ ۰۶ ۰۹۱۲ کفسابیته