نماشویی | خدمات نماشویی در ارتفاع

نماشویی
نماشویی

نماشویی به مجموعه روش های شستشو و نظافتی انواع سطوح عمودی ساختمان که متشکل از متریال های گوناگون و اشکال مختلف طراحی شده اند اطلاق می شود.

حال ممکن است برای این امر از روش های سعود و فرود متنوع همچون راپل ، داربست ، کلایمر استفاده شود .

شرکت نماشویی بهاری در این راستا با آموزش نیروهای راپل کار سعی داشته است تا هر نوع نمای ساختمان را با دستگاه واترجت سندبلاست و برای شیشه و کامپوزیت با ابزار تی و دستمال و همچنین نانو شوینده ها ارائه شستشوی نمای ساختمان را به بهترین شکل ممکن عرضه دارد.

نازل-واترجت
نازل-واترجت

نکات مهم قبل از شروع نماشویی

قبل شروع پروژه نما شویی باید توجه داشت که پروسه انجام نظافت نما از چهار بخش اصلی تشکیل شده است: مرحله کارشناسی کار از نظر معماری و متریال کار ، بررسی و تعیین روش فرود نماکار ، تعیین مواد و دستگاه مناسب نما ، مرحله انجام نما شویی ساختمان توسط اپراتور نماکار 

 • کارشناسی نما: قبل از هر چیزی کارشناسان شرکت با شما جهت بازدید یا ارتباط از طریق واتساپ عکس و اطلاعات پروژه را دریافت می کنند ، اطلاعات اولیه باید کامل و واضح باشد .
 • تعیین روش فرود (راپل،داربست،جرثقیل) :با بررسی اولیه و تحلیل پروژه توسط کارشناسان ،شرکت روش فرود را با تجربه و قوانین روش کار تعیین می شود که قیمت و هزینه نما شویی در این مرحله تا ۷۰ درصد مشخص می گردد 
 • تعیین مواد و دستگاه مناسب: با توجه به جرم و کثیفی نمای ساختمان باید دستگاه با فشار متغیر از ۱۵۰ تا ۳۰۰ بار را برگزیده و سپس مواد مناسب از جمله مواد بازی و اسیدی برای عمده کثیفی نما تعیین می شود که ۳۰ درصد مابقی تعرفه نماشویی در این مرحله تعیین می شود .
 • اجرای شست شو : در مرحله آخر تکنسین های راپل کار در محل پروژه حاضر شده و با برپا کردن کارگاه شروع به کار می کنند .

نماشویی

طبق تعریف های متعددی که در این سایت و سایهای دیگر مشاهده میکنید یقینا با اسم و ماهیت نماشویی آشنایی دارید ، اما لازم است با ابزار و متد آن نیز بیشتر آشنا شوید تا خدماتی که میگیرید با بهترین کیفیت و درست ترین آنها باشد .

ابتدا به لوازم و ابزار مصرفی در نماشویی ساختمان می پردازیم :

مرحله اول نماشویی: نماهای سنگی ساختمان ابتدا با استفاده از واترجت سندبلاست تا حد ممکن جرم زدایی شده و سپس جرم خای سخت توسط سیلیس ، دیسکلر برداشته می شود .

مرحله دوم نما شویی : ساختمان های با نماهای شیشه و کامپوزیت معمولا در دو مرحله و بعد از واترجت شدن کلی نما ، مرحله دستمال کشیدن و یا سابیدن لکه های سخت انجام می شود تا به یک نمای یکدست و یکرنگ دست یابیم .

نما شویی با سندبلاست

خدمات نماشویی

گروه نماکاران عادل توانسته است تا با بیش از ۲۰ سال سابقه کاری در زمینه نماشویی برج ها،ساختمان مسکونی ، اداری ، مساجد، پاسیو، نورگیر، شیشه ساختمان ، و ساختمان های مرتفع در تهران و سایر کلان شهر ها تجربه و مهارت کافی جهت انجام خدمات نماشویی هر نوع نمای ساختمان روش  و متد مخصوص آن را دارد و می تواند تمامی خدمات را با بهترین و کیفیت و رضایتمندی شما انجام دهد

در زمینه ارایه خدمات نما ویژگی دسترسی با طناب کاهش چشم گیری در هزینه ها و زمان اجرای کارهای نظافتی ، تعمیرات و شستو شده است .

تاثیر نما شویی

نکات قابل توجه کارفرما و اپراتور در نماشویی ساختمان

خدمات نماشویی به مانند سایر خدمات از اصول اجرایی و ایمنی برخوردار است که لازم است تا کارفرمایان و مشتریان هر چه بیشتر با آن آشنا شوند :

 1. ایمنی کارگاه راپل: ابتدایی ترین کاری که راپل کاران باید انجام دهند رعایت اصول ایمنی کارگاهی اعم از بستن مناسب طناب به تکیه گاه که بهتر است به سرستون ها در پشت بام ساختمان است که در صورت نبود ان می توان به نرده های فلزی راه پله و یا دورتادور اتاق اسانسور و در غیر اینصورت برپایی خرپا مناسب وزن نماکار ضروری است .
 2. بررسی طناب راپل و ابزارهای فرود راپل کار: راپل کار باید در پایان هر پروژه نماشویی و خدمات نما از سلامتی طناب و ابزار های صعود و فرود خود اطمینان حاصل کند و همچنین قبل از برپایی کارگاه در پروژه جدید مجدد باید سلامت ابزار و طناب خود را بررسی کند .
 3. بررسی وضعیت دستگاه واترجت:دستگاه واترجت باید به صورت دوره ای چک شده و ایراد ها و نیز فشار واترجت نسبت به متریال نماشویی تنظیم شود تا هیچ گونه آسیبی به جنس نمای ساختمان وارد نکند .

موارد مورد توجه کارفرما در نماشویی

 1. استفاده از مواد و ابزار مناسب هرنما: بهتر است در نماشویی ساختمان های متنوع با متریال های مختلف از مواد مخصوص آن استفاده کنیم برای مثال از اسید برای سنگ های براق نباید استفاده کرد زیرا که کیفیت و براقیت آن را از بین می برد و اما برای سنگ های مات و گرانیت می توان از قدرت اسید برای جرم گیری و چربی زدایی نما استفاده کرد .
 2. استفاده از نازل های مناسب هر نوع نما:دستگاه واترجت دارای نازل های مختلف برای شستشوی انواع نماها اعم از کامپوزیت ، شیشه ، آجر ، سنگ می باشد که برای هرنوع از نماها می توانیم نازل های سوزنی و کارتکی با فشار و قدرت ها قابل تنظیم استفاده کنیم تا به نما آسیب نرساند .
نما شویی

ابزار و دستگاه های نماشویی

مهمترین تجهیزاتی که در نماشویی ساختمان با طناب استفاده می شود . دستگاه سندبلاست یا واترجت می باشد .که این دستگاه با سری مخصوص و با افزایش فشار آب سرعت پرتاب اب را به طور خیره کننده ای بالا می برد و همچنین می تواند سیلیس و مواد ماسه مانند را حتی اسید و محلول ها را همراه با آب و با سرعت بسیار بالا به سمت هدف پرتاب کند .

دلایل کثیف شدن نمای ساختمان

نمای ساختمان از جنس خود طبیعت است بنابراین رابطه خوبی با گرد و خاک و آب دارد ، از این رو می توان گفت که به دلیل اینکه نمای ساختمان دائما در تماس با گرد و خاک و انواع آلودگی است ،

با گذشت زمان تین کثیفی ها برروی سطوح مختلف رسوب کرده و به عمق سنگ ، کامپوزیت و شیشه نفوذ می کند .

پس نتیجه می شود که نمای ساختمان هم مانند هر چیز دیگرق به نگه داری و مراقبت مرتب و پیوسته نیاز دارد تا به زیبایی و ارزش ملک تان بی افزاید .

این کار با شستشو و نماشویی به صورت دوره ای امکان پذیر است ، می توانید با به کارکیری نماکار نظافت نما را در فصول نختلف و یا هر سال یک بار انجام دهید تا هم تمیزی آن را تضمین کنید و با این کار از هزینه ای بعدی جلوگیری کنید .

چرا نوع سنگ نما بر قیمت نماشویی تاثیر دارد ؟

نوع سنگ نما همانطور که در کثیف شدن و طول عمر ان تاثیر دارد در مقدار جذب رسوبات نیز مهم است زیرا که سنگ هر چقدر سطح صیقلی و صاف داشته باشد دیرتر کثیف می شود و اگر این سنگ مخصوصا گرانیت باشد به دلیل نفوذ بسیار پایین شسشتو و نظافت ان نیز اسان خواهد بود ،

اما سنگ ها مانند سنگ های تیشه ای و یا تراورتن که دارای سطح پر منفذی دارند باعث گیر کردن کثیفی در خلل و فرج سنگ می شود که همین تمیز کردن و جرم زدایی این نوع نما هارا سخت تر می کند که طبیعتا بر قیمت و اجرت نماشویی نیز تاثیر مستقیم دارد .

مناسب ترین زمان برای نماشویی ساختمان و چه مواردی را باید رعایت کرد؟

نماشویی ساختمان را در هر موقعی از سال که بخواهید می توانید انجام دهید ، اما اگر بخواهید که کار را در بهترین زمان از سال انجام دهید باید در نظر داشته باشید

که نظافت آن را در سه فصل اول سال یعنی بهار،تابستان و پائیز با خیال راحت می توان انجام داد اما وقتی که فصل زمستان فرا میرسد باید کمی در دمای هوا و زمان انجام آن با تکنسین های شرکت مشورت کنید.

مساله مهم در نما شویی در زمان های مختلف آسیب نرسیدن به نما از نظر یخ زدگی و … و همچنین حفظ ایمنی راپل کار است .

نماشویی شیشه با تی
نماشویی شیشه با تی

روش های شستشوی نما و قیمت شستشو

هر ساختمان در یک موقعیت مکانی ویژه و نیز با خصوصیات معماری مخصوص به خود ساخته شده است. برای مثال نمی توان هر سازه ای را با طناب آوبزان شد و شروع به نما شویی کرد . برخی ساختمان ها نیاز به شستشوی با طناب و برخی دیگر اجبارا باید با داربست انجام شود .

و تشخیص اینکه کدام روش مناسب تر ،ایمن تر و اقتصادی تر می باشد باید با صداقت به اطلاع کارفرما رسانده شود. هر کدام از دو روش مرسوم حسن و ضعف های خود را دارند .

قیمت نماشویی با طناب متفاوت با قیمت نماشویی با داربست می باشد . ساختمان های با ارتفاع بالای ۳ طبقه بهتر است تا با طناب شستشو شود باید توجه داشته باشیم ، ایمنی کار با طناب بسیار بیشتر از داربست می باشد .

صرفه جویی در هزینه و زمان می باشد تیم کاری ما هزینه و قیمت  نماشویی با هر دو روش را برابر قرار داده است تا هر چه تمام تر به نفع مشتری باشد .

نماکار و راپل کار ماهر کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

نماکاران شرکت بهاری ابتدا با مربی گری نیروهای ماهر و طبق آخرین مهارت های جهانی روش کار در ارتفاع را فرا می گیرند و در این بین پس از گذشت مدتی با برگزاری آزمون عملی فرود از ارتفاع و همچنین برقراری تعادل با روشن بودن واترجت ۳۰۰ بار درصورت موفقیت در آزمون زیر نظر اپراتور های با تجربه اقدام به ارایه خدمات به شما مشتریان گرامی می کنند .

اما راپل کار خوب کسی است که توانایی کار با انواع ابزار های نظافتی از جمله واترجت ، سندبلاست ، ایزوگام ، دریل ، ماله و درزکشی را به طور بی نقص و حتی بهتر از خدمات با داربست انجام دهد صفت راپل کار خوب را دریافت می کند .

راپل کاران شرکت بهاری علاوه بر مهارت های اجرایی کار کلاس های تکریم مشتری و نیز دستور نهایت تعامل و ارایه کارهای مد نظر کارفرما را از طرف مهندس بهاری دریافت کرده اند .

نماشویی چیست؟

امروزه ساختمان ها با استفاده از مصالح و مواد با کیفیت ساخته می شوند. اما با این حال، برای طول عمر بیشتر نیاز به تعمیرات و نگهداری دارند. کف سابی و نماشویی از کارهایی هستند که باعث می شوند هم عمر ساختمان طولانی تر شود و هم زیباتر و تمیز تر به نظر برسد. برای آشنایی با اهمیت نماشویی، باید بدانیم نماشویی چیست و چگونه انجام می شود؟ یک ساختمان هر اندازه که محکم باشد، با مصالح استاندارد ساخته شده باشد و نمای بسیار زیبایی هم داشته باشد، اگر نمای کثیفی داشته باشد، چنگی به دل نمی زند.

از دید زیبایی شناختی، هر چه نمای یک ساختمان تمیزتر باشد، آن ساختمان زیباتر دیده می شود.

گرد و خاک، باران های اسیدی، نور آفتاب و سایر عوامل محیطی باعث تغییر رنگ و تخریب نمای ساختمان و در نهایت تحمیل هزینه های گزاف به شما می شوند. نماشویی چیست؟ روش نماشویی

برای جلوگیری از این مشکلات، تنها راه پیش پای شما، استفاده از روش های مختلف نماشویی ساختمان است.

نماشویی ساختمان شامل چه قسمت هایی می شود؟

نما شویی ساختمان، شامل سازه های اصلی، معماری ساختمان، درب ها و پنجره های ساختمان می شود.

نما شویی ساختمان در تهران برای رفع آسیب های ناشی از آلودگی هوا، تغییرات دمایی سنگ نما، نیروی باد، چسباندن پوسترهای مختلف، چسبیدن مصالح ساختمانی مانند گچ و سیمان به نما، زلزله، فاصله بین درزهای سنگ نما و … انجام می شود.

اگر چه خودتان هم تا حدی می توانید کار شستشوی نما ساختمان را انجام دهید، اما باید بدانید این کار نیاز به تخصص داشته و سختی های خاص خود را دارد. ضمن اینکه برای ساختمان های چند طبقه، نیاز به قدرت بدنی و تحمل بالا نیز دارید.

دلایل نماشویی ساختمان و روش آن

اکنون که دانستید نماشویی چیست؟ و چرا باید کار نماشویی ساختمان را انجام دهید، باید بدانید نماشویی چگونه انجام می شود. امروزه، نمای ساختمان با استفاده از مواد مختلفی از سنگ و سیمان گرفته تا مواد کامپوزیتی، ساخته می شود. بدیهی است که برای تمیز کردن همه این نماها نمی توانید از یک روش و یک ماده شوینده استفاده کنید. نما شویی در شهرهای بزرگ که برج های عظیم دارند و به دلیل آلودگی هوا، نمای ساختمان ها زودتر کثیف می شود، کاربرد فراوانی دارد.

در شهرهایی که آلودگی هوا زیاد است، نمای ساختمان باید به طور متوسط، سالانه یکی دو بار شسته شود. برای ساختمان های یک طبقه، خودتان می توانید به راحتی و با استفاده از پله یا داربست، تی، آب، صابون و پارچه کار نما شویی را انجام دهید.

اما روش های نماشویی در ساختمان های چند طبقه کاملا متفاوت است. با توجه به سختی کار و تخصصی شدن نماشویی ساختمان، برای انجام این کار، شرکت های متعددی تاسیس شده اند که با استفاده از امکانات پیشرفته و کارگران ورزیده و مجرب، به راحتی این کار را برای شما انجام می دهند.

کار این شرکت ها به حدی رونق یافته که امروزه، علیرغم سختی کار، در شهرهای بزرگ به یکی از کارها با درآمد خوب تبدیل شده است.

بنا بر این با توجه به عوامل فراوانی که باعث تخریب نمای ساختمان می شوند و هزینه گزافی که باید برای بازسای نما بپردازید، بهتر است نما شویی ساختمان را جدی بگیرید.

نماشویی را به صورت دوره ای انجام دهید

به کرات دیده ام که انباشته شدن چرک و کثیفی و در نهایت رسوب آن داخل متریال نما هم باعث افزایش قیمت نماشویی و هم آسیب به نما می شود ، حال اگر این کار به طور دوره ای و در بازه های زمانی مشخص مثلا هر یک سال یکبار انجام شود ، خواهید دید که در کیفیت و زیبایی ساختمان تان تاثیر زیادی دارد .

نماشویی چیست؟ روش نماشویی
نماشویی چیست؟ روش نماشویی

نماشویی را به متخصص نماکار بسپارید

با اینکه هدف ازخدمات نماشویی تمیزی و بهبود کیفیت ساختمان است ،اما گاها به دلیل عدم تخصص برخی شرکت ها در زمینه نما شویی مشاهده شده است که با به کارگیری مواد نامناسب سنگ و یا کامپوزیت و یا اشتباها باعث وارد شدن خصارات سنگین به نما شده اند و حتی ممکن است به دلیل عدم تخصص در تجهیز کارگاه طناب گیری به لبه جان پناه ساختمان و یا حتی به خود آسیب برساند ، از این تاکیدم میکنیم که تخصص را اولویت اول در انتخاب شرکت نماشویی داشته باشید .

روش اول نماشویی

حال که با نکات مختلف شستن نمای ساختمان تان آشنا شده اید به چهار روش نماشویی که هر یک برای سطوح مختلف کاربرد دارد،اشاره میکنیم.

اولین روش واترجت کردن نما با آب خالی است ، این روش برای گرد گیری و یا ساختمان هایی که کثیفی عمقی ندارند کافی است .

دومین روش نماشویی اسیدشویی است که برای برخی از سنگ ها ، آجر ، و سیمان استفاده می شود که لازم است تا کارشناس نماکار جنس کثیفی را تشخیص و در صورت اطمبنان از تاثیر اسید و عدم آسیب به نما از آن استفاده می کند .

روش سوم نما شویی ابر وطی است که برای نماهایی چون شیشه و یا نماشویی کامپوزیت است .آخرین روش نماشویی ، شستشو با مواد نانو است که تقریبا برای تمام سطوح مورد استفاده بود و کاربرد بیشتر آن در کامپوزیت است .

قیمت و تخفیف های نماشویی گروه

قیمت نماشویی توسط شرکت نماشویی ما غالبا به صورت متری انجام می شود . و علاوه بر این مواد به کار برده شده در کار دخیل است و دیگر هیچ .

تیم نماکاران ما با تهیه و تجهیز تیم کاری خود و با برگذاری دوره ای کار در نما شویی ارتفاع با دارست و طناب توانسته است تا افرادی مجرب و شجاع در این زمینه پرورش داده و درخدمت هم میهنان عزیز قرار داده است .

ارایه بهترین کیفیت و ضمانت چند ساله توسط تیم کاری مابرای جلب رضایت و اعتماد شما که سرمایه و افتخار ما می باشد .

مزایای نماشویی ما

 • کیفیت کار ما که بعد از انجام کار ثابت می شود .
 • قیمت و تعرفه نماشویی ارزان و مناسب
 • ضمانت کیفیت به گونه ای پس از رضایت کامل اقدام به پرداخت می کنید .
 • بیمه حوادث تمامی پرسنل
 • تفاوت نماشویی با طناب و داربست

ایمنی در نماشویی با طناب

این یک حقیقت است که کار درارتفاع بسیار خطرناک بوده و می توان گفت هر لحظه احتمال سقوط وجود دارد . اما راه حل هایی برای کاهش این احتمالات که خوشایند نیست داریم .

مهمترین و اصلی ترین فاکتور تجربه و مهارت نماکار می باشد . نماکار باید کاملا و عمیقا نیروی جاذبه زمین و ارتفاع را درک و هضم کرده باشد . این به این خاطر است که باید حرکات و رفتار خود در نما را کاملا بلد باشد .

عامل دوم ابزار های ایمنی و کمکی جهت حفظ جان و امنیت نما کار می باشد . که با استفاده از ابزار و طناب درجه یک و همچنین ترمز ها و کمربند ایمنی مناسب خطرات نماشویی به حداقل می رسند .

نکات نماشویی در زمستان و پاییز

 نماشویی ساختمان یا شستشوی نما در فصول سرد به نسبت سخت تر از فصول گرم می باشد چرا که به دلیل کاهاش دما و دیر تبخیری آب و احتمال یخ زندگی سنگ نما کار باید با دقت و ضرافت بیشتری انجام شود تا هیچ گونه آسیبی به نما و ساختمان وارد نشود.

 قیمت نماشویی در زمستان با یک ضریب سختی ۱٫۵ محاسبه می شود . باید فرصت کافی به سنگ داده شود تا آب و رطوبت جذب شده بخار گردد و سپس مواد محافظ و پولیش برروی سنگ نما اجرا شود. 

 • باید در ساعاتی از روز انجام شود که امکان یخ زدن و آسیب رسیدن به سنگ بسیار کم باشد.
 • سومین نکته اینکه نباید جهت آب طوری باشد که در عمق نما نفوذ کند که در صورت نفوذ زمان زیادی برای خشک شدن کامل نیاز می باشد.

قیمت نماشویی و هزینه شستشویی نما به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله ارتفاع ساختمان نوع نما،عمر نما،ساده یا طرح دار بودن نمای ساختمان، در دسترس بودن برق سه فاز یا تک فاز و … دارد.

برای سفارش نماشویی و یا خدمات شستشوی نما با شماره ۰۹۱۲۶۳۵۸۷۲۱ تماس بگیرید .

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در reddit به اشتراک بگذارید
در pinterest به اشتراک بگذارید
5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *