نماشویی ساختمان با طناب | خدمات نماشویی در ارتفاع | نما شویی

نماشویی
نماشویی

نماشویی به مجموعه روش های شستشو و نظافتی انواع سطوح عمودی ساختمان که متشکل از متریال های گوناگون و اشکال مختلف طراحی شده اند اطلاق می شود. حال ممکن است برای این امر از روش های سعود و فرود متنوع همچون راپل ، داربست ، کلایمر استفاده شود .

شرکت نماشویی بهاری در این راستا با آموزش نیروهای راپل کار سعی داشته است تا هر نوع نمای ساختمان را با دستگاه واترجت سندبلاست و برای شیشه و کامپوزیت با ابزار تی و دستمال و همچنین نانو شوینده ها ارائه شستشوی نمای ساختمان را به بهترین شکل ممکن عرضه دارد.

نازل-واترجت
نازل-واترجت

نکات مهم قبل از شروع نماشویی

قبل شروع پروژه نما شویی باید توجه داشت که پروسه انجام نظافت نما از چهار بخش اصلی تشکیل شده است: مرحله کارشناسی کار از نظر معماری و متریال کار ، بررسی و تعیین روش فرود نماکار ، تعیین مواد و دستگاه مناسب نما ، مرحله انجام نما شویی ساختمان توسط اپراتور نماکار 

 • کارشناسی نما: قبل از هر چیزی کارشناسان شرکت با شما جهت بازدید یا ارتباط از طریق واتساپ عکس و اطلاعات پروژه را دریافت می کنند ، اطلاعات اولیه باید کامل و واضح باشد .
 • تعیین روش فرود (راپل،داربست،جرثقیل) :با بررسی اولیه و تحلیل پروژه توسط کارشناسان ،شرکت روش فرود را با تجربه و قوانین روش کار تعیین می شود که قیمت و هزینه نما شویی در این مرحله تا ۷۰ درصد مشخص می گردد 
 • تعیین مواد و دستگاه مناسب: با توجه به جرم و کثیفی نمای ساختمان باید دستگاه با فشار متغیر از ۱۵۰ تا ۳۰۰ بار را برگزیده و سپس مواد مناسب از جمله مواد بازی و اسیدی برای عمده کثیفی نما تعیین می شود که ۳۰ درصد مابقی تعرفه نماشویی در این مرحله تعیین می شود .
 • اجرای شست شو : در مرحله آخر تکنسین های راپل کار در محل پروژه حاضر شده و با برپا کردن کارگاه شروع به کار می کنند .

نماشویی

طبق تعریف های متعددی که در این سایت و سایهای دیگر مشاهده میکنید یقینا با اسم و ماهیت نماشویی آشنایی دارید ، اما لازم است با ابزار و متد آن نیز بیشتر آشنا شوید تا خدماتی که میگیرید با بهترین کیفیت و درست ترین آنها باشد .

ابتدا به لوازم و ابزار مصرفی در نماشویی ساختمان می پردازیم :

 • مرحله اول نماشویی: نماهای سنگی ساختمان ابتدا با استفاده از واترجت سندبلاست تا حد ممکن جرم زدایی شده و سپس جرم خای سخت توسط سیلیس ، دیسکلر برداشته می شود .
 • مرحله دوم نما شویی : ساختمان های با نماهای شیشه و کامپوزیت معمولا در دو مرحله و بعد از واترجت شدن کلی نما ، مرحله دستمال کشیدن و یا سابیدن لکه های سخت انجام می شود تا به یک نمای یکدست و یکرنگ دست یابیم .
نما شویی با سندبلاست

خدمات نماشویی

گروه نماکاران عادل توانسته است تا با بیش از ۲۰ سال سابقه کاری در زمینه نماشویی برج ها،ساختمان مسکونی ، اداری ، مساجد، پاسیو، نورگیر، شیشه ساختمان ، و ساختمان های مرتفع در تهران و سایر کلان شهر ها تجربه و مهارت کافی جهت انجام خدمات نماشویی هر نوع نمای ساختمان روش  و متد مخصوص آن را دارد و می تواند تمامی خدمات را با بهترین و کیفیت و رضایتمندی شما انجام دهد

در زمینه ارایه خدمات نما ویژگی دسترسی با طناب کاهش چشم گیری در هزینه ها و زمان اجرای کارهای نظافتی ، تعمیرات و شستو شده است .

تاثیر نما شویی
تاثیر نما شویی

نماشویی ساختمان با طناب مناسب ترین روش برای شستن نمای ساختمان های بلند و کوتاه است ، نمای ساختمان کثیف شده و دسترسی برای انجام شستشو و نظافت کردن نما ندارم هزینه داربست هم که بالا میشه ! نگران نباشید اگر کثیفی و چرک باعث زشت شدن نمای ساختمان شده و سالهاست که حواستان به نمای ساختمانتان نبوده! همین حالا هم دیر نیست.

نماشویی انواع ساختمان ها

شستن نمای ساختمان آجری هست و با هیچ چیزی تمیز نمیشه؟ رنگ آجر رفته می خواهید آجر مثل روز اول خوش رنگ باشد ؟ شستشوی نمای کامپوزیت چطور انجام می شود ؟ آیا تفاوتی خاصی می کند؟ اگر هزینه شستشوی نمای ساختمان را پرداخت کنیم ؟ حرفه ای ترین و منسف ترین نماکار کیست ؟ و ابزار لازم برای  شستن نما چیست؟

جنس نمای ساختمان یا برج شما از هر نوع باشد اعم از شیشه ،سیمان،کامپوزیت،آجر،آلومینیومی،سنگ،رنگ کاری شده و هر چیز دیگر ما با مواد و دستگاه های مخصوص شستشو و پاک کردن نما آن را مثل روز اول تمیز و براق تحویل شما می دهیم ، نماشویی امروزه و در شهرهای بزرگ مانند تهران و کرج و… یکی از کارهای نظافتی لازم برای ساختمان ها به شمار می آید. به دلیل الودگی ناشی از سوخت های فسیلی و … توسط کارخانه ها و وسایل نقلیه محیط و هوای شهر الوده شده و این الودگی به صورت کثیفی برروی سطوح ساختمان ها تجمع می کند.

نماشویی ساختمان در تهران

شستشوی نمای در تهران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . چرا که باعث جلوه ی درخشان ساختمان شما می شود و باعث می شود که ساختمان شما در محله و ساختمان های دیگر بدرخشد ، در شهر تهران به دلیل آلودگی های ناشی از خودرو ها و باران های اسیدی و نیز کارخانجات کثیفی های بیشتری برروی نمای ساختمان ها دیده می شود ، از این رو لازم است تا نماشویی در تهران بسیار جدی گرفته شود .

خدمات کفسابی و نماشویی بهاری متشکل از ۱۲ نماکار حرفه ای با تجربه فعالیت حرفه ای در ارتفاعات بلند این اطمینان خاطر را به شما عزیزان می دهد که بهترین کیفیت را تحویل بدهد . نماشویی در تهران با قیمت نماشویی پایین تر از سایر شهر ها انجام می شود چرا که ضریب فاصله و … در محاسبه قیمت ها وجود ندارد ، شستشوی نمای ساختمان در تهران شامل شستن نمای آجری و شستن نمای سنگی و شسشتوی نمای کامپوزیتی و همچنین نماهای شیشه ای که هر کدام روش نماشویی  مخصوص خود را دارد توسط تیم مجرب ما انجام می شود . 

نماشویی با طناب ارزان ترین روش کار در ارتفاع

روش های نماشویی و روند کار

 • نماشویی با طناب
 • نماشویی با داربست
 • نماشویی با کمربند
 • نماشویی با راپل

نماشویی ، شستن نما با آب فشار قوی به وسیله دستگاه سندبلاست می باشد و بسته به نوع و شدت کثیفی محلول ها و موادی برای شستن نما  افزوده می شود

نماشویی با طناب

و با فشار قوی برروی نما پمپ می شود تا کثیفی را از بین ببرد کیفیت کار نماشویی بسته به افراد متخصص  که اقدام به شستشوی نمای ساختمان می کنند و دستگاه های مورد استفاده و ایمنی کارکنان می باشد، که در این عرصه گروه کفسابی و نماشویی بهاری با اموزش افراد و در اختیار گذاشتن ابزار کار و ایمنی لازم برای شما میسر کرده است.

نماشویی با طناب مزیت های بسیاری دارد و نیز صرفه جویی بسیار بالایی در وقت و هزینه می شود ، نما شویی با طناب به این صورت است که نما کار طناب را در پشت بام به یک میله یا سر ستون محکم می کند. و با داشتن یک طناب اصلی و طناب اطمینان دوم (طناب ترمز)از نمای ساختمان آویزان می شود و با در دست داشتن اهرم برروی نما و در ارتفاع های مختلف اقدام به شستشوی نما می کند .

شاید فکر کنید که نماشویی با طناب سرعت عمل و امنیت کافی را ندارد اما باید بگویم در مورد شستشوی نما با طناب اینگونه نیست می توان گفت در صورت ماهر بودن نما کار و آموزش درست کادر نماشویی با طناب موجب این می شود تا کار با نهایت سرعت و ایمنی به انجام برسد .

نکات قابل توجه کارفرما و اپراتور در نماشویی ساختمان

خدمات نماشویی به مانند سایر خدمات از اصول اجرایی و ایمنی برخوردار است که لازم است تا کارفرمایان و مشتریان هر چه بیشتر با آن آشنا شوند :

 1. ایمنی کارگاه راپل: ابتدایی ترین کاری که راپل کاران باید انجام دهند رعایت اصول ایمنی کارگاهی اعم از بستن مناسب طناب به تکیه گاه که بهتر است به سرستون ها در پشت بام ساختمان است که در صورت نبود ان می توان به نرده های فلزی راه پله و یا دورتادور اتاق اسانسور و در غیر اینصورت برپایی خرپا مناسب وزن نماکار ضروری است .
 2. بررسی طناب راپل و ابزارهای فرود راپل کار: راپل کار باید در پایان هر پروژه نماشویی و خدمات نما از سلامتی طناب و ابزار های صعود و فرود خود اطمینان حاصل کند و همچنین قبل از برپایی کارگاه در پروژه جدید مجدد باید سلامت ابزار و طناب خود را بررسی کند .
 3. بررسی وضعیت دستگاه واترجت:دستگاه واترجت باید به صورت دوره ای چک شده و ایراد ها و نیز فشار واترجت نسبت به متریال نماشویی تنظیم شود تا هیچ گونه آسیبی به جنس نمای ساختمان وارد نکند .

موارد مورد توجه کارفرما در نماشویی

 1. استفاده از مواد و ابزار مناسب هرنما: بهتر است در نماشویی ساختمان های متنوع با متریال های مختلف از مواد مخصوص آن استفاده کنیم برای مثال از اسید برای سنگ های براق نباید استفاده کرد زیرا که کیفیت و براقیت آن را از بین می برد و اما برای سنگ های مات و گرانیت می توان از قدرت اسید برای جرم گیری و چربی زدایی نما استفاده کرد .
 2. استفاده از نازل های مناسب هر نوع نما:دستگاه واترجت دارای نازل های مختلف برای شستشوی انواع نماها اعم از کامپوزیت ، شیشه ، آجر ، سنگ می باشد که برای هرنوع از نماها می توانیم نازل های سوزنی و کارتکی با فشار و قدرت ها قابل تنظیم استفاده کنیم تا به نما آسیب نرساند .
نماشویی
نما شویی

روش شستشو نما با واترجت

راهکار تیم ما نماشویی با دستگاه سندبلاست و آب فشار قوی می باشد.و برای جلوگیری از نفوذ آب می توان از مواد نانو و پوایش استفاده کرد . پیشنهاد ما پس از بازسازی ساختمان استفاده از نماشویی کامل است ، پس با توجه به توضیحات بالا نماشویی ساختمان با طناب در حدود هر فصلی یک مرتبه لازم و ضروری می باشد .

شستشوی نما ساختمان شستشوی نمای به روش های مختلفی صورت می گیرد که بهترین و اقتصادی ترین آن نماشویی با طناب و با استفاده از دستگاه آب فشارقوی می باشد که با بهینه ای که صورت گرفته هم موجب صرفه جویی در آب مصرفی می شود. و هم کیفیت و قدرت لازم برای تمیز کردن انواع کثیفی ها را  دارد .

نماشویی نمای ساختمان در تهران و کرج و شهر های بزرگ بسیار مهم می باشد .زیرا که به دلیل آلو دگی های طبیعی و صنعتی به شدت در خطر آلوده شدن و نفوذ ایت آلودگی به داخل ساختمان می باشد . توصیه می شود که به شدت شستشوی نمای ساختمان را جدی بگیرند 

ابزار و دستگاه های نماشویی

مهمترین تجهیزاتی که در نماشویی ساختمان با طناب استفاده می شود . دستگاه سندبلاست یا واترجت می باشد .که این دستگاه با سری مخصوص و با افزایش فشار آب سرعت پرتاب اب را به طور خیره کننده ای بالا می برد و همچنین می تواند سیلیس و مواد ماسه مانند را حتی اسید و محلول ها را همراه با آب و با سرعت بسیار بالا به سمت هدف پرتاب کند .

دلایل کثیف شدن نمای ساختمان

نمای ساختمان از جنس خود طبیعت است بنابراین رابطه خوبی با گرد و خاک و آب دارد ، از این رو می توان گفت که به دلیل اینکه نمای ساختمان دائما در تماس با گرد و خاک و انواع آلودگی است ،

با گذشت زمان تین کثیفی ها برروی سطوح مختلف رسوب کرده و به عمق سنگ ، کامپوزیت و شیشه نفوذ می کند .

پس نتیجه می شود که نمای ساختمان هم مانند هر چیز دیگرق به نگه داری و مراقبت مرتب و پیوسته نیاز دارد تا به زیبایی و ارزش ملک تان بی افزاید .

این کار با شستشو و نماشویی به صورت دوره ای امکان پذیر است ، می توانید با به کارکیری نماکار نظافت نما را در فصول نختلف و یا هر سال یک بار انجام دهید تا هم تمیزی آن را تضمین کنید و با این کار از هزینه ای بعدی جلوگیری کنید .

چرا نوع سنگ نما بر قیمت نماشویی تاثیر دارد ؟

نوع سنگ نما همانطور که در کثیف شدن و طول عمر ان تاثیر دارد در مقدار جذب رسوبات نیز مهم است زیرا که سنگ هر چقدر سطح صیقلی و صاف داشته باشد دیرتر کثیف می شود و اگر این سنگ مخصوصا گرانیت باشد به دلیل نفوذ بسیار پایین شسشتو و نظافت ان نیز اسان خواهد بود ،

اما سنگ ها مانند سنگ های تیشه ای و یا تراورتن که دارای سطح پر منفذی دارند باعث گیر کردن کثیفی در خلل و فرج سنگ می شود که همین تمیز کردن و جرم زدایی این نوع نما هارا سخت تر می کند که طبیعتا بر قیمت و اجرت نماشویی نیز تاثیر مستقیم دارد .

مناسب ترین زمان برای نماشویی ساختمان و چه مواردی را باید رعایت کرد؟

نماشویی ساختمان را در هر موقعی از سال که بخواهید می توانید انجام دهید ، اما اگر بخواهید که کار را در بهترین زمان از سال انجام دهید باید در نظر داشته باشید

که نظافت آن را در سه فصل اول سال یعنی بهار،تابستان و پائیز با خیال راحت می توان انجام داد اما وقتی که فصل زمستان فرا میرسد باید کمی در دمای هوا و زمان انجام آن با تکنسین های شرکت مشورت کنید.

مساله مهم در نما شویی در زمان های مختلف آسیب نرسیدن به نما از نظر یخ زدگی و … و همچنین حفظ ایمنی راپل کار است .

نماشویی شیشه با تی
نماشویی شیشه با تی

روش های شستشوی نما و قیمت شستشو

هر ساختمان در یک موقعیت مکانی ویژه و نیز با خصوصیات معماری مخصوص به خود ساخته شده است. برای مثال نمی توان هر سازه ای را با طناب آوبزان شد و شروع به نما شویی کرد . برخی ساختمان ها نیاز به شستشوی با طناب و برخی دیگر اجبارا باید با داربست انجام شود .

و تشخیص اینکه کدام روش مناسب تر ،ایمن تر و اقتصادی تر می باشد باید با صداقت به اطلاع کارفرما رسانده شود. هر کدام از دو روش مرسوم حسن و ضعف های خود را دارند .

قیمت نماشویی با طناب متفاوت با قیمت نماشویی با داربست می باشد . ساختمان های با ارتفاع بالای ۳ طبقه بهتر است تا با طناب شستشو شود باید توجه داشته باشیم ، ایمنی کار با طناب بسیار بیشتر از داربست می باشد .

صرفه جویی در هزینه و زمان می باشد تیم کاری ما هزینه و قیمت  نماشویی با هر دو روش را برابر قرار داده است تا هر چه تمام تر به نفع مشتری باشد .

نماکار و راپل کار ماهر کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

نماکاران شرکت بهاری ابتدا با مربی گری نیروهای ماهر و طبق آخرین مهارت های جهانی روش کار در ارتفاع را فرا می گیرند و در این بین پس از گذشت مدتی با برگزاری آزمون عملی فرود از ارتفاع و همچنین برقراری تعادل با روشن بودن واترجت ۳۰۰ بار درصورت موفقیت در آزمون زیر نظر اپراتور های با تجربه اقدام به ارایه خدمات به شما مشتریان گرامی می کنند .

اما راپل کار خوب کسی است که توانایی کار با انواع ابزار های نظافتی از جمله واترجت ، سندبلاست ، ایزوگام ، دریل ، ماله و درزکشی را به طور بی نقص و حتی بهتر از خدمات با داربست انجام دهد صفت راپل کار خوب را دریافت می کند .

راپل کاران شرکت بهاری علاوه بر مهارت های اجرایی کار کلاس های تکریم مشتری و نیز دستور نهایت تعامل و ارایه کارهای مد نظر کارفرما را از طرف مهندس بهاری دریافت کرده اند .

نماشویی چیست؟

امروزه ساختمان ها با استفاده از مصالح و مواد با کیفیت ساخته می شوند. اما با این حال، برای طول عمر بیشتر نیاز به تعمیرات و نگهداری دارند. کف سابی و نماشویی از کارهایی هستند که باعث می شوند هم عمر ساختمان طولانی تر شود و هم زیباتر و تمیز تر به نظر برسد. برای آشنایی با اهمیت نماشویی، باید بدانیم نماشویی چیست و چگونه انجام می شود؟ یک ساختمان هر اندازه که محکم باشد، با مصالح استاندارد ساخته شده باشد و نمای بسیار زیبایی هم داشته باشد، اگر نمای کثیفی داشته باشد، چنگی به دل نمی زند.

از دید زیبایی شناختی، هر چه نمای یک ساختمان تمیزتر باشد، آن ساختمان زیباتر دیده می شود.

گرد و خاک، باران های اسیدی، نور آفتاب و سایر عوامل محیطی باعث تغییر رنگ و تخریب نمای ساختمان و در نهایت تحمیل هزینه های گزاف به شما می شوند. نماشویی چیست؟ روش نماشویی

برای جلوگیری از این مشکلات، تنها راه پیش پای شما، استفاده از روش های مختلف نماشویی ساختمان است.

نماشویی ساختمان شامل چه قسمت هایی می شود؟

نما شویی ساختمان، شامل سازه های اصلی، معماری ساختمان، درب ها و پنجره های ساختمان می شود.

نما شویی ساختمان در تهران برای رفع آسیب های ناشی از آلودگی هوا، تغییرات دمایی سنگ نما، نیروی باد، چسباندن پوسترهای مختلف، چسبیدن مصالح ساختمانی مانند گچ و سیمان به نما، زلزله، فاصله بین درزهای سنگ نما و … انجام می شود.

اگر چه خودتان هم تا حدی می توانید کار شستشوی نما ساختمان را انجام دهید، اما باید بدانید این کار نیاز به تخصص داشته و سختی های خاص خود را دارد. ضمن اینکه برای ساختمان های چند طبقه، نیاز به قدرت بدنی و تحمل بالا نیز دارید.

دلایل نماشویی ساختمان و روش آن

اکنون که دانستید نماشویی چیست؟ و چرا باید کار نماشویی ساختمان را انجام دهید، باید بدانید نماشویی چگونه انجام می شود. امروزه، نمای ساختمان با استفاده از مواد مختلفی از سنگ و سیمان گرفته تا مواد کامپوزیتی، ساخته می شود.

 بدیهی است که برای تمیز کردن همه این نماها نمی توانید از یک روش و یک ماده شوینده استفاده کنید. نما شویی در شهرهای بزرگ که برج های عظیم دارند و به دلیل آلودگی هوا، نمای ساختمان ها زودتر کثیف می شود، کاربرد فراوانی دارد.

در شهرهایی که آلودگی هوا زیاد است، نمای ساختمان باید به طور متوسط، سالانه یکی دو بار شسته شود. برای ساختمان های یک طبقه، خودتان می توانید به راحتی و با استفاده از پله یا داربست، تی، آب، صابون و پارچه کار نما شویی را انجام دهید.

اما روش های نماشویی در ساختمان های چند طبقه کاملا متفاوت است. با توجه به سختی کار و تخصصی شدن نماشویی ساختمان، برای انجام این کار، شرکت های متعددی تاسیس شده اند که با استفاده از امکانات پیشرفته و کارگران ورزیده و مجرب، به راحتی این کار را برای شما انجام می دهند.

کار این شرکت ها به حدی رونق یافته که امروزه، علیرغم سختی کار، در شهرهای بزرگ به یکی از کارها با درآمد خوب تبدیل شده است.

بنا بر این با توجه به عوامل فراوانی که باعث تخریب نمای ساختمان می شوند و هزینه گزافی که باید برای بازسای نما بپردازید، بهتر است نما شویی ساختمان را جدی بگیرید.

نماشویی را به صورت دوره ای انجام دهید

به کرات دیده ام که انباشته شدن چرک و کثیفی و در نهایت رسوب آن داخل متریال نما هم باعث افزایش قیمت نماشویی و هم آسیب به نما می شود ، حال اگر این کار به طور دوره ای و در بازه های زمانی مشخص مثلا هر یک سال یکبار انجام شود ، خواهید دید که در کیفیت و زیبایی ساختمان تان تاثیر زیادی دارد .

نماشویی چیست؟ روش نماشویی
نماشویی چیست؟ روش نماشویی

نماشویی را به متخصص نماکار بسپارید

با اینکه هدف ازخدمات نماشویی تمیزی و بهبود کیفیت ساختمان است ،اما گاها به دلیل عدم تخصص برخی شرکت ها در زمینه نما شویی مشاهده شده است که با به کارگیری مواد نامناسب سنگ و یا کامپوزیت و یا اشتباها باعث وارد شدن خصارات سنگین به نما شده اند و حتی ممکن است به دلیل عدم تخصص در تجهیز کارگاه طناب گیری به لبه جان پناه ساختمان و یا حتی به خود آسیب برساند ، از این تاکیدم میکنیم که تخصص را اولویت اول در انتخاب شرکت نماشویی داشته باشید .

روش اول نماشویی

حال که با نکات مختلف شستن نمای ساختمان تان آشنا شده اید به چهار روش نماشویی که هر یک برای سطوح مختلف کاربرد دارد،اشاره میکنیم.

اولین روش واترجت کردن نما با آب خالی است ، این روش برای گرد گیری و یا ساختمان هایی که کثیفی عمقی ندارند کافی است .

دومین روش نماشویی اسیدشویی است که برای برخی از سنگ ها ، آجر ، و سیمان استفاده می شود که لازم است تا کارشناس نماکار جنس کثیفی را تشخیص و در صورت اطمبنان از تاثیر اسید و عدم آسیب به نما از آن استفاده می کند .

روش سوم نما شویی ابر وطی است که برای نماهایی چون شیشه و یا نماشویی کامپوزیت است .آخرین روش نماشویی ، شستشو با مواد نانو است که تقریبا برای تمام سطوح مورد استفاده بود و کاربرد بیشتر آن در کامپوزیت است .

مزایای نماشویی ما

 • کیفیت کار ما که بعد از انجام کار ثابت می شود .
 • قیمت و تعرفه نماشویی ارزان و مناسب
 • ضمانت کیفیت به گونه ای پس از رضایت کامل اقدام به پرداخت می کنید .
 • بیمه حوادث تمامی پرسنل
 • تفاوت نماشویی با طناب و داربست

ایمنی در نماشویی با طناب

این یک حقیقت است که کار درارتفاع بسیار خطرناک بوده و می توان گفت هر لحظه احتمال سقوط وجود دارد . اما راه حل هایی برای کاهش این احتمالات که خوشایند نیست داریم .

مهمترین و اصلی ترین فاکتور تجربه و مهارت نماکار می باشد . نماکار باید کاملا و عمیقا نیروی جاذبه زمین و ارتفاع را درک و هضم کرده باشد . این به این خاطر است که باید حرکات و رفتار خود در نما را کاملا بلد باشد .

عامل دوم ابزار های ایمنی و کمکی جهت حفظ جان و امنیت نما کار می باشد . که با استفاده از ابزار و طناب درجه یک و همچنین ترمز ها و کمربند ایمنی مناسب خطرات نماشویی به حداقل می رسند .

نکات نماشویی در زمستان و پاییز

 نماشویی ساختمان یا شستشوی نما در فصول سرد به نسبت سخت تر از فصول گرم می باشد چرا که به دلیل کاهاش دما و دیر تبخیری آب و احتمال یخ زندگی سنگ نما کار باید با دقت و ضرافت بیشتری انجام شود تا هیچ گونه آسیبی به نما و ساختمان وارد نشود.

 قیمت نماشویی در زمستان با یک ضریب سختی ۱٫۵ محاسبه می شود . باید فرصت کافی به سنگ داده شود تا آب و رطوبت جذب شده بخار گردد و سپس مواد محافظ و پولیش برروی سنگ نما اجرا شود. 

 • باید در ساعاتی از روز انجام شود که امکان یخ زدن و آسیب رسیدن به سنگ بسیار کم باشد.
 • سومین نکته اینکه نباید جهت آب طوری باشد که در عمق نما نفوذ کند که در صورت نفوذ زمان زیادی برای خشک شدن کامل نیاز می باشد.

قیمت نماشویی و هزینه شستشویی نما به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله ارتفاع ساختمان نوع نما،عمر نما،ساده یا طرح دار بودن نمای ساختمان، در دسترس بودن برق سه فاز یا تک فاز و … دارد.

علل کثیف شدن نمای ساختمان

 • باران های اسیدی موجب خوردگی و سایش سطوح و نمای در تماس می شود،که خصارات مالی و کیفی بسیاری را به ساختمان ها وارد می نماید.
 • ریخته شدن سیمان و گچ به نما موقع اجرای کار
 • ایجاد رسوب در اثر آلودگی های مختلف و باران برروی نمای ساختمان
 • گردو غبار و انواع کثیفی نما 
 • سوختگی و دوده بستن نما در اثر آتش سوزی و عوامل متخلف

که می توان با نما شویی نمای ساختمان را به حالت اول برگرداند.

نماشویی ساختمان

نماشویی در تهران مخصوص هر نوع ساختمانی با هر نوع نمایی وجود دارد و هر چه قدر که ادعا کنیم از متریال های ضد آب و یا دفع کننده کثیفی استفاده کرده ایم ،باز نیاز به نماشویی دوره ای داریم تا لکه و کثیفی ها را برطرف کنیم .در یک ساختمان چندین نوع خدمات نظافتی وجود دارد که نظافت نمای ساختمان از مهم ترین و پر هزینه ترین آنها است .

نماشویی ساختمان
نماشویی ساختمان

قیمت نماشویی و هزینه شستشوی نمای ساختمان

قیمت نماشویی بیشتر به صورت توافقی بین کارفرما و پیمانکار تعیین می شود انجام می شود . قیمت نماشویی را می توان از متری ۴،۵۰۰ تا نرخ متری ۹،۰۰۰هزار تومان بسته به نوع نماشویی ، دستگاه ها و ابزار های مورد استفاده و نیز داشتن بیمه حوادث ،ارتفاع ساختمان مورد نظر ، دسترسی آسان و یا سخت به تمام قسمت های نما در آخر جنس سنگ نما و نوع مواد به کار رفته تعیین می کند . ابزار و روش های شستشو نما متفاوت می باشد .

شستشوی نمای آجری با دستگاه سندبلاست و سیلیس انجام می شود در حالی که نماشویی کامپوزیت با دستگاه واترجت و ابر خیس و تی لاستیکی می باشد ، طبیعتا قیمت نماشویی و هزینه شستشوی هر نما نیز متفاوت خواهد بود .

قیمت و تخفیف های نماشویی گروه

قیمت نماشویی توسط شرکت نما شویی ما غالبا به صورت متری انجام می شود . و علاوه بر این مواد به کار برده شده در کار دخیل است و دیگر هیچ .

تیم نماکاران ما با تهیه و تجهیز تیم کاری خود و با برگذاری دوره ای کار در نما شویی ارتفاع با دارست و طناب توانسته است تا افرادی مجرب و شجاع در این زمینه پرورش داده و درخدمت هم میهنان عزیز قرار داده است .

ارایه بهترین کیفیت و ضمانت چند ساله توسط تیم کاری مابرای جلب رضایت و اعتماد شما که سرمایه و افتخار ما می باشد .

قیمت شستشوی نما و تعرفه نماشویی

 • ارتفاع نمای ساختمان
 • عرض نمای ساختمان
 • مقدار کثیفی نمای ساختمان
 • عمر سنگ نمای ساختمان
 • نوع مصالح به کار رفته در نمای ساختمان و … بستگی دارد

کارشناسی نمای ساختمان قبل از شستشو

 1. مساله این است که باید به طور تخصصی بررسی شود که آیا نیاز به داربست است یا نما باید با استفاده از طناب شسته شود؟
 2. توجه شود که اولویت نماشویی با داربست است جرا که هم از ایمنی و هم سطح اتکای مناسبی برخوردار است .اما با مشکلاتی نیز مواجه است برای مثال نیاز به هماهنگی با شهرداری دارد و نیز هزینه و زمان زیادی را می طلبد.
 3. مقدار کثیفی و عمر سنگ نما است که این مورد نیز در تعیین قیمت نظافت نما تاثیر گذار است زیرا که انواع کثیفی انواع مختلف مواد و کار می برد تا بدون آسیب به نما تمیز شود .

نماشویی ساختمان امروزه به یک لازمه اساسی در تهران و کلان شهر ها شده است ، زیرا با افزایش روز افزون انواع الودگی های طبیعی و صنعتی و همچنین به دلیل جاذب بودن ذاتی مواد کاربردی در نما این مشکلات پیش می اید ، انباشته شدن دوده و کثیفی در نمای ساختمان هم زیبایی آن را می کاهد و هم اینکه به مرور زمان اسیب جدی به متریال ان وارد می کند . نماشویی ساختمان امری بسیار ضروری و لازم است .

با افزایش و گسترش روزافزون انواع آلودگی های طبیعی ، صنعتی ،خودروها ،گرد وغبار نمای ساختمانت به مرور زمان جلوه زشت وکثیفی به خود می گیرد که خوش آیند نیست ، و چون سنگ ذاتا آّدوست می باشد با نفوذ و رطوبت و آب در داخل سنگ و زنگ زندی و آهکی شدن سنگ نما از بین می رود و پوسته پوسته می شود .

تعریف نماشویی با طناب

قیمت نماشویی  یا شستشوی نانو  نما ،تمیز و نو کردن سطوح خارجی سازه ای مختلف است ، نمای ساختمان که انواع مختلفی دارد می تواند به صورت دستی و یا با دستگاه ها و مواد مختلف شستشو شود ، نمای ساختمان می تواند متشکل از قسمت های مختلف پنجره ها ،تاج ساختمان ، و قسمت پوششی دیوار ها که سنگ طبیعی ،سنگ مصنوعی،آجر،کامپوزیت،شیشه، آلومینیوم و …باشد .

که هر یک نیاز به ابزار و زوش های متنوعی دارد فعالیت های گسترده ای در عرصه مکانیزه کردن این فرآیند صورت گرفته است اما موفقیت چندانی نداشته و چاره کار در نهایت شجاعت و مهارت مجری شده است به گونه ای که کم هزینه ترین و با کیفیت ترین شستشو توسط افراد مجرب با قیمت نماشویی منصفانه و با طناب و دستگاه سندبلاست اقدام به نماشویی می کنند، جهت مشاهده مراحل نماشویی کلیک کنید .

نماشویی ساختمان با طناب
نماشویی ساختمان با طناب

نمای ساختمان کثیفی را جذب می کند نمای ساختمان اغلب از مواد آب دوست یعنی از مواد و مصالحی که  اب و رطوبت محیط را به خود جذب میکند تهیه می شود و این ویژگی مصالح نما باعث می شود که رطوبت جذب نما شده و طی سالیان با مرطوب شدن نما ذرات ریز معلق در هوا به سنگ یا کامپوزیت یا اجر نما می چسبد در این حالت است که با بخار شدن رطوبت از نما و باقی ماندن ذرات برروی سطح آن نمای ساختمان ظاهر کثیفی به خود می گیرد.

دلیل استفاده از طناب در نماشویی

به دلیل دور از دسترس بودن ارتفای نمای ساختمان شستشوی نما  با مواد نانو توسط افراد معمولی غیر ممکن است . در اینجا است که نماشویی با طناب کاربردی می شود . چرا که نما کار می تواند با آویزان شدن از نما توسط طناب به قسمت های مختلف نما در ارتفاع دسترسی پیدا کرده  اقدام به تمیز کردن و شستشوی نما می کند .اما تنها آویزان و معلق ماندن در نما کافی نیست ،نما ار باید با استفاده از فشار آب کثیفی را از روی نما بزداید و آن مثل روز اول تمیز و روشن کند .

تمیز کردن نمای  ساختمان با طناب کار بسیار خطرناک در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی و در صورت رعایت امن ترین روش شستشوی نما ،نماشویی با طناب می باشد . شستشوی نما ساختمان در تهران در هر فصل یک بار الزامی است خدمات نماشویی ساختمان با بهترین کیفیت و دسترسی کامل به تمامی امکانات نماشویی با راپل و اکیپ کاملا مجرب و مطمین و تواند ترین نیرو ها در تهران و سایر کلان شهر ها در دسترس بوده و بهترین کیفیت را تقدیم شما می کنند . کار ما در تهران که شستشوی نمای ساختمان شما است با اکیپ های ۵ نفره صورت می گیرد تا در سریع ترین زمان و نتیجه مناسب به انجام برسد .

دلایلی نماشویی نمای ساختمان با مواد شوینده و نانو

نماشویی ساختمان در تهران و کرج به دلایل زیر انجام می شود

 1. وجود انواع آلاینده های طبیعی و صنعتی در نمای ساختمان.
 2. باران های اسیدی که موجب فرسوده شدن و شوره زدن نمای ساختمان می شود.
 3. و جود انواع لکه ها و کثیفی برروی سطح نما.
 4. ریختن گچ ملات یا سیمان برروی نما.
 5. نانو و ضدآب کردن نمای ساختمان
نما شویی به روش سنتی

نماشویی به روش سنتی که با استفاده از داربست بود و امروزه هم کاربرد زیادی دارد .

با این تفاوت که اگر داربست در نما باشد ما ناچارا از داربست جهت نماشویی استفاده می کنیم اما اگر نباشد که به نفع ما است .نماشویی با طناب را انجام می دهیم .

لازم به ذکر است که برای هر ۱۵۰ متر نماشویی با طناب به اندازه یک روز کاری زمان نیاز داریم اما با استفاده از داربست این زمان به سه روز می انجامد .

چرا گروه نماشویی بهاری ؟

تیم کفسابی بهاری با بهره گیری از امکانات پیشرفته و روز دنیا توسط نیروی مجرب خود با استفاده از تناب و بدون داربست اقدام به شستشو و نظافت کردن نما و سطوح خارجی ساختمان های بلند و برج ها نموده است و در این راستا از نظر کیفیت کار و ایمنی بی همتا می باشد .موفق به وارد کردن تکنولوزی روز دنیا (نانو) به عرصه نماشویی و محافظت سطوح در برابر باران های اسیدی و الودگی ها شده است و از نظر کیفیت و قیمت مناسب ترین می باشد

مزایای خدمات نماشویی تیم نماکاران عادل
 • کیفیت بی نظیر
 • قیمت مناسب با حجم کار
 • بیمه حوادث
 • خدمات نماشویی

برای مشاهده نماشویی در کرج کلیک کنید .

جهت سفارش نماشویی با طناب با ۰۹۱۲۶۳۵۸۷۲۱ تماس بگیرید .

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در pinterest به اشتراک بگذارید
در reddit به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در odnoklassniki به اشتراک بگذارید
5/5

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *